رئیس جمهوری اوکراین: عامل روسی حمله مرگبار به شهر کراماتورسک محاکمه خواهد شد

02

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین گفته است که یک «عامل روسیه» که در حمله به شهر کراماتورسک نقش داشته است به اتهام خیانت تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.

او گفته است «کسانی که به روسیه خدمت می‌کنند تا زندگی‌ها را نابود کند، مستحق حداکثر مجازات هستند.»

در حمله موشکی روسیه به یک رستوران در این شهر در روز سه‌شنبه، یازده نفر از جمله دو خواهر دوقلوی ۱۴ ساله و یک دختر ۱۷ ساله کشته شدند.

سازمان‌های اطلاعاتی اوکراین گفته‌اند که مرد بازداشتی چند ساعت قبل از حمله موشکی و ویرانی این رستوران، فیلم ویدیویی مربوط به آن را برای ارتش روسیه ارسال کرده بود.

بخش آموزش و پرورش شورای شهر کراماتورسک در بیانیه‌ای در مورد کشته شدن این نوجوانان گفت: «موشک‌های روسی قلب دو فرشته را از کار انداخت.»

مطالب پیشنهادی

در این حمله موشکی، دست‌کم ۶۰ نفر دیگر از جمله چند شهروند کلمبیایی و یک نویسنده برجسته اوکراینی زخمی شدند.

روز چهارشنبه، نهادهای امنیتی اوکراین عکسی از یک مرد محلی را منتشر کرده و او را مامور روسیه خواندند. این فرد توسط ماموران دولتی بازداشت شده است.

آقای زلنسکی در سخنرانی شبانه خود گفت که فرد بازداشتی با همکاری نهادهای اطلاعاتی و پلیس اوکراین دستگیر شده و ممکن است به حبس ابد که اشد مجازات است محکوم شود.

در همانحال، سازمان‌های امدادرسانی شهر کراماتورسک به جستجو و تلاش برای نجات افرادی که ممکن است زیر آوار مانده باشند ادامه دادند.

کراماتورسک، در منطقه دونتسک در شرق اوکراین، در کنترل اوکراین است اما در نزدیکی مناطقی واقع شده که ارتش روسیه آنها را اشغال کرده است.