روسیه می‌گوید حمله پهپادهای اوکراینی به کریمه، مسکو و انبارهای نفت را خنثی کرده است

11

روسیه اعلام کرد که «حمله هماهنگ اوکراین» به کریمه را در اوایل روز یکشنبه خنثی کرده است. به گفته کرملین پهپادهای اوکراینی همچنین مسکو را هدف قرار گرفتند و ترافیک هوایی پایتخت روسیه را مختل کردند. در همین زمینه هم حمله پهپادهای کی‌یف باعث آتش سوزی در یک انبار نفت در جنوب غربی روسیه شد.

به گزارش رویترز اوکراین در روزهای اخیر مجموعه‌ای از حملات را به اهداف نظامی روسیه در کریمه اشغالی از جمله تاسیسات «ناوگان دریای سیاه» نیروی دریایی روسیه انجام داده است تا تلاش‌های جنگی مسکو در این منطقه حساس را تضعیف کند.

علاوه بر این، حملاتی در عمق روسیه، دور از خطوط مقدم جنگ هم افزایش داشته است. به طوری که شهردار مسکو گفت حداقل دو پهپاد اوایل روز یکشنبه در پایتخت سرنگون شده است.

رویترز به طور مستقل این گزارش‌ها را  تایید نکرده و کی‌یف هم اظهارنظری دراین باره نداشته است.

این در حالی است که الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین روز شنبه از متحدان کی‌یف خواسته بود تا تحویل تسلیحات را تسریع بخشند. او گفته بود این تنها راه برای پایان دادن به جنگ است.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد سامانه‌های دفاع هوایی این کشور حداقل شش پهپاد را که کریمه را از جهات مختلف مورد هدف قرار داده بود، منهدم کرده است. در گزارشی که در کانال تلگرام منتشر شده، اشاره‌ای نشده که آیا به کریمه خسارات و تلفاتی وارد شده است یا خیر.