روش جدید دختران برای حضور در ورزشگاه؛ گریم حرفه‌ای و تبدیل به مردانی با ریش

روز جمعه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان سپیدرود رشت بود و چون از مدتی قبل قهرمانی پرسپولیس قطعی شده بود، جشن قهرمانی در پایان بازی برگزار می شد. همین انگیزه ای بود برای خیلی از دختران تا به هر ترتیبی به ورزشگاه بروند.

ماموران مانع دختران برای حضور در ورزشگاه هستند. آنها می گویند مقامات کشور از آنها خواسته اند که مانع حضور زنان در ورزشگاهها شوند.

زهرا یکی از این دختران است که درباره حضورشان به یکی از روزنامه های ورزشی گفته آنها هشت نفر بودند. چندباری قبلا تلاش کرده بودند اما چون گریم شان حرفه ای نبود، لو رفته بودند اما اینبار همه توانستند وارد ورزشگاه شوند.

نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب حضور زنان را برای تماشای مسابقاتی چون فوتبال منع کرده است. در دو دهه اخیر چند بار مقام ها از دولت اصلاح طلب تا دولت احمدی نژاد وعده حضور زنان در ورزشگاه را داده اند اما مخالفت مقام های مذهبی و رهبر جمهوری اسلامی مانع اینکار شده است.

در چند ماه اخیر که حتی عربستان سعودی اجازه حضور زنان در ورزشگاه را داده، دختران ایرانی می پرسند چرا ما اجازه حضور در ورزشگاه را نداریم.

مقام های دولتی می گویند هنوز فضای ورزشگاه ها برای حضور زنان فراهم نیست اما زهرا ۲۷ ساله که یکی از چندین دختری‌ست که به ورزشگاه رفته، تجربه دیگری دارد. او می گوید وقتی تماشاگران مرد می فهمند که او دختر است، رفتار بهتری دارند:‌ «طور خاصی احترام می گذاشتند. تحسینم می کردند می گفتند آفرین ما بهت افتخار می کنیم.»

حضور دختران با گریم مردانه در ورزشگاه آزادی بازتاب های زیادی در فضای مجازی داشت که برخی توئیت ها را در زیر می توانید بخوانید:

دختران گریم‌کرده در استادیوم…
از سویی، اسف‌بار است و دردناک
از سوی دیگر، امیدبخش و شورانگیز

باز هم میگم، در این انقلاب دختران و زنان سرزمینم پیشرو هستند، به وجود و افتخار میکنم

Farnaz@FAR_NAZ85

من درود میفرستم به این دختران ریشو که به ورزشگاه آزادی رفتند✊🏻✊🏻!اینو خانم ابتکار ببینه بنظرم یک سکته ناقص بزنه😁😁😂حالا شما نماینده ها ودولتی ها دلتون را خوش کنید که خانم ها برن یا نرن به ورزشگاه!اینا دهه شصتی نیستن که تحقیرشون کنیدبلکه ایناشما رامسخره میکنند

كوه نورد تنها@KohnavardTanha

وقتی از اصلی ترین حقوق منع میشویم ؛ خلاقیت ها رو میشود
استادیوم آزادی، در بازی دیروز پرسپولیس

تعجب نکنید؛ همه دخترن❗️👍👌👏😊
فقط اسمش آزادیست؛ ولی و اجازه ندارن وارد استادیوم شوند

You may also like...