زلزله ترکیه: پیکر سه ملی‌پوش «تیم فوتبال قطع عضو ایران» پیدا شد

پس از چهار روز بیخبری از سرنوشت حامد مطرودی، مهدی سعیداوی و محمدرضا میراحمدی سه فوتبالیست ایرانی که عضو تیم مالاتیا در ترکیه بودند، امروز اعلام شد که جسد آنها پیدا شده است.

به گزارش ورزش ۳،‌ جعفر عسگری، رییس انجمن فوتبال قطع عضو ایران گفت که با انجام عملیات آواربرداری هتل فروریخته در ترکیه، پیکر مهدی سعیداوی، محمدرضا میراحمدی و حامد مطرودی بی جان از زیر آوار بیرون آمده است.

پیشتر آقای عسگری گفته بود «هتل محل اقامت این ورزشکاران که سایر اعضا و همچنین ورزشکاران دیگری نیز در آنجا حضور داشتند، در زلزله اول فرو ریخته است. در شرایطی که مسئولان محلی در حال آواربرداری هتل بودند، ساختمان کناری هم به ‌روی آوار هتل فرو ریخته است، همین مسئله کار امداد رسانی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.»

صبح امروز فیلمی از ریزش هتل کرچوال در فضای مجازی منتشر شد که زلزله آن را به تلی از خاک تبدیل کرده بود.

مدیر بازاریابی هتل کرچوال در گفت وگو با ایرنا گفته بود «حجم تخریب هتل به گونه‌ای بود که امکان دسترسی به گرفتارشدگان در آوار را سخت کرد و این موجب شد تا آواربرداری در حدود ۷۲ ساعت طول بکشد».

لیبالیست، تاکنون ۳ جسد پیدا شده

اعضای تیم والیبال

امدادگران در ترکیه در بین آوار یک هتل در شهر آدیامان توانسته اند سه جسد پیدا کنند.

گفته شده که این اجساد متعلق به یک گروه ۳۹ نفره از تیم‌های والیبال دانش آموزان دختر و پسر است که در این هتل اقامت داشتند.

تلاش های امدادگران در این مکان جایی که خانواده های این بازیکنان در آن جمع شده اند، ادامه دارد.

زمین لرزه اخیر در جنوب ترکیه و شمال سوریه هزاران کشته برجای گذاشته است.

این دانش آموزان از شهر فاماگوستا در شمال قبرس که در کنترل ترکیه است، به همراه معلمان خود در این هتل اقامت داشتند.

گفته شده که ۴ نفر از این گروه پس از فروریختن ساختمان موفق شده اند که از زیر آوار جان خود را نجات دهند.

رسانه ها به نقل از مقامات گفته اند که روز گذشته جسد دو معلم و امروز هم جسد یک دانش آموز را پیدا کرده اند و هنوز از سایر اعضای این گروه خبری در دست نیست.

اعضای تیم والیبال