پیش از ظهر امروز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵ و ۹ و در عمق ۱۰ کیلومتری، استان‌های بوشهر و فارس را به لرزه در آورد که شهر گناوه در استان بوشهر نزدیک‌ترین شهر به مرکز این زمین‌لرزه بوده است.

جمعیت هلال احمر ایران تا لحظه تنظیم این خبر اعلام کرده است که تعداد مصدومان شناسایی شده به ۵ نفر رسیده ۴ نفر در گناوه و یک نفر در دیلم.

همزمان خبرگزاریهای ایران به نقل از روابط عمومی نیروگاه بوشهر گزارش کرده‌اند که این زلزله به تاسیسات نیروگاه اتمی بوشهر آسیبی وارد نکرده است.

پایان پست Twitter, 1

خبرگزاری دولتی ایرنا هم نوشته است که زمین‌لرزه باعث “قطعی برق، تلفن ثابت و اینترنت در شهر گناوه و وحشت مردم شد” و درشهر گناوه “مردم از ترس پس لرزه‌ها در خیابان ها به سر می‌برند”.

زلزله بوشهر

در تصویر ویدیویی منتشر شده در خبرآنلاین فرو ریختن بخشی از کوه‌های گناوه در زمان وقوع این زمین‌لرزه شدید دیده می‌شود.

گفته می‌شود که این زمین‌لرزه در کویت هم احساس شده است.

دهقانی، مدیرکل مدیریت بحران بوشهر گفته است که “زلزله‌گناوه در بوشهر، دیلم و دشتستان نیز احساس” شده و “فراخوانی صورت گرفته و جلسه مدیریت بحران شهرستان گناوه تشکیل شده و مسئولان دستگاه های مختلف در حوزه های آب، برق، گاز، تلفن و … وضعیت و سطح خسارت ها را بررسی می کنند”.

به گفته وی “تا این لحظه اطلاعات دقیقی از خسارت احتمالی زمین لرزه در دست نیست.”

محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر هم گفته است که “۱۰ روستا ارزیابی شده؛ طبق گزارش تیم های ارزیاب فعلا خسارت‌ها مبنی بر تخریب و ترک خوردگی دیوارهای منازل بوده و گناوه هم دو مصدوم با جراحت سطحی داشته که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند”