زنده |‌ تداوم اعتراضات ضدحکومتی ایرانیان؛ بلینکن: شجاعت معترضان ایرانی الهام‌بخش است

2

در چهل و نهمین روز از اعتراضات سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، آنتونی بلینکن، شجاعت زنان و مردان ایرانی را «الهام‌بخش» خواند.

او در پایان نشست وزیران امور خارجه گروه هفت در مونتسر آلمان همچنین گفت:« واشنگتن در حال رایزنی با شرکت‌های فناوری برای تسهیل ارتباطات ایرانیان با یکدیگر است.»

کنفرانس خبری آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در پایان نشست وزیران امور خارجه گروه هفت در مونتسر، آلمان. ١٣ آبان ۱۴۰۱

وزیر خارجه آمریکا: شجاعت معترضان ایرانی الهام‌بخش همه ما است

روز جمعه ١٣ آبان‌ماه، برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان از جمله زاهدان، خاش، سراوان، و راسک صحنه ضد و خوردهای شدیدی میان نیروهای امنیتی و معترضان است.

بر اساس تصویرهای دریافتی، هزاران نفر از مردم زاهدان روز جمعه با حضور در خیابان‌های این شهر شعار «مرگ بر خامنه‌ای» دادند.

و

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، ماموستا ابراهیم کریمی، امام جماعت مسجد روستای ننله از توابع سنندج، در حمایت از اعتراضات سراسری و همبستگی با خانواده کشته‌شدگان سرود حماسی «ای شهیدان» را به زبان کُردی خواند.

از شهر راسک نیز تصاویری از معترضان، شلیک‌های پیاپی، صدای آمبولانس، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

در سراوان، جمعی از معترضان شعارهای «الله اکبر» و «مرگ بر خامنه‌ای» دادند.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در نماز جمعه ١٣ آبان خواستار برگزاری رفراندوم فوری با حضور ناظران بین‌المللی شد. او با ضروری دانستن این رفراندوم برای تغییر سیاست‌ها بر اساس خواسته‌های مردم، خطاب به مسئولان و حوزه علمیه قم گفت: «مردم ۵۰ روز اعتراض کرده‌اند، صدای‌شان را بشنوید.»