براساس گزارش‌ها، یک زوج هندی برای اجتناب از محدودیت‌های مبارزه با گسترش ویروس کرونا یک هواپیما اجاره کرده و با حضور بیش از ۱۶۰ مهمان، مراسم عروسی را در آسمان برگزار کردند.

تصاویر ویدئویی منتشر شده از این واقعه در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که این زن و شوهر و مهمانانشان به شکلی فشرده در هواپیمای اجاره‌ای حضور دارند.

ایالت تامیل نادو که براساس گزارش‌ها مبدا این پرواز بوده اخیرا محدودیت‌های شدیدی را در مورد اجتماعات به اجرا گذاشته و تعداد مهمانان عروسی را به ۵۰ نفر محدود کرده است.

براساس گزارش‌ها، مقامات سازمان هواپیمایی کشوری هند تحقیقاتی را در مورد این عروسی آغاز کرده‌اند.

یک مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری هند به روزنامه هندی تایمز آو ایندیا گفته است که کارکنان و خدمه این پرواز شرکت هواپیمایی اسپایس در حال حاضر از کار معلق شده‌اند.

سخنگوی شرکت هواپیمایی اسپایس به روزنامه هندی ایندین اکسپرس گفته که این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ توسط یک آژانس مسافرتی برای پرواز از مادورای به بنگلور جهت انتقال میهمانان بعد از عروسی رزرو شده بود.

سخنگوی شرکت گفت به مشتری “به طور واضح در مورد دستورالعمل‌های مقابله با کرونا توضیح داده و گفته شد که اجازه فعالیت‌های خلاف این دستورات را در هواپیما ندارد.”

هند با موج جدید شیوع ویروس کرونا مواجه است که تلفات زیادی داشته است. بر اساس آمار رسمی، حداقل ۳۰۰ هزار نفر در این موج جان باخته‌اند اما کارشناسان تخمین می‌زنند که آمار واقعی قربانیان بسیار بیشتر است.

طی هفته‌های اخیر بیمارستان‌ها و مراکز سوزاندن اجساد در این کشور با هجوم مراجعان مواجه بوده و کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها و فراوانی جنازه و فعالیت شبانه‌روزی مراکز سوزاندن اجساد امری عادی بوده است.

بسیاری از خانواده‌ها که توانایی پرداخت هزینه سوزاندن اجساد را ندارند، عزیزان خود را به طور غیرقانونی در سواحل رودخانه گنگ دفن کرده یا اجسادشان را به داخل آب‌های رودخانه انداخته‌اند که باعث این نگرانی شده که آمار تلفات به طرز قابل توجهی کمتر از واقع باشد.