سخنگوی ارتش اسرائیل: نیروهای زمینی در حال گسترش عملیات خود در غزه هستند

Screen Shot 2023-10-27 at 6.00.16 PM

به گفته مقامات نظامی اسرائیل نیروهای زمینی این کشور صبح روز جمعه در «عملیاتی هدفمند» وارد بخش مرکزی نوار غزه شدند و پس از هدف فراردادن نیروهای حماس به مواضع قبلی خود بازگشتند.

جنگ غزه در پی عملیات هفت اکتبر «طوفان الاقصی» حماس و حملات گسترده و دامنه‌دار اسرائیل در حالی وارد بیست و یکمین روز خود می‌شود که بیش از ۸ هزار کشته، اغلب غیرنظامی به جا گذاشته است.

تلاش‌های دیپلماتیک در مجامع بین‌المللی برای «آتش‌بس بشردوستانه» بواسطه تقابل قدرت‌های جهانی هنوز به نتیجه نرسیده و بیم گسترش نبردها در منطقه در پی تحرکات زمینی پراکنده ارتش اسرائيل و احتمال وقوع یک حمله گسترده به غزه در آینده‌ای نزدیک بیش از پیش بر نگرانی‌ها افزوده است.

آخرین تحولات جنگ میان اسرائيل و حماس در روز جمعه ۲۷ اکتبر برابر با ۵ آبان را در صفحه زیر دنبال کنید.

حماس از «درگیری شدید» با ارتش اسرائیل در نوار غزه خبر داد

شاخه نظامی حماس، گردان‌های عزالدین القسام، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما با حمله زمینی اسرائیل در بیت حانون (شمال) و البوریج (مرکز) روبرو هستیم. درگیری‌های شدیدی بین نیروهای دو طرف در جریان است.»

ارتش اسرائیل ساعتی پس از حملات هوایی جمعه شب به نوار غزه از گسترش عملیات زمینی خود در این منطقه خبر داد. شاخه نظامی حماس نیز برای مقابله با حمله زمینی اسرائیل اعلام آمادگی کرده بود.