سرمربی پیشین بارسلونا روی نیمکت تیم ملی اسپانیا

وئیس انریکه مارتینز، سرمربی پیشین تیم‌های بارسلونا و رم با قراردادی دو ساله هدایت تیم ملی فوتبال اسپانیا را به عهده گرفت.
مارتینز ۴۸ ساله جانشین فرناندو هیرو شد که در جام جهانی روسیه سرمربی موقت اسپانیا بود. آقای هیرو دو روز پیش از نخستین بازی اسپانیا در جام جهانی مقابل پرتغال جانشین یولن لوپتگی شد.

انریکه از ماه ژوئن سال گذشته میلادی که ورزشگاه نوکمپ را ترک کرد، هدایت تیمی را به عهده نداشت. لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت: “این تصمیم همه بود. او مربی متعهدی است و برای سرمربی‌گری در تیم ملی از پیشنهادهای مالی بهتر چشم‌پوشی کرد. او تمام شرایطی را که فدراسیون می‌خواهد دارد.”

لوئیس انریکه هدایت تیمی را به عهده می‌گیرد که در جام جهانی با انتقادهای زیادی روبرو شد. قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ و جام ملت‌های اروپای ٢٠٠٨ و ٢٠١٢، در نهایت در مرحله یک‌هشتم نهایی در ضربات پنالتی توسط میزان -روسیه- حذف شد. اسپانیا در این مسابقات فقط توانست مقابل تیم ملی فوتبال ایران برنده شود.

جام جهانی ۲۰۱۸: سرمربی تیم ملی اسپانیا کناره‌گیری کرد
همسر خواهر پادشاه اسپانیا زندانی شد
لاشه زیردریایی آلمان نازی در اسپانیا کشف شد
انریکه که سابقه بازی در هر دو تیم بارسلونا و رئال مادرید را دارد، به عنوان مربی با بارسلونا در سال ۲۰۱۵ قهرمان لالیگا، جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شد.

اولین مسابقه اسپانیا با هدایت مارتیز هشت سپتامبر برگزار می‌شود و این تیم در اولین دوره لیگ‌ ملت‌های اروپا در ورزشگاه ومبلی مقابل تیم ملی فوتبال انگلیس بازی خواهد کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا همچنین فرانسیکو مولینا را به عنوان مدیر ورزشی انتخاب کرد.

فرناندو هیرو که قبل از سرمربی‌گری مدیر ورزشی تیم ملی اسپانیا بود پس از استعفا گفت که به دنبال افق‌های تازه است و به کار سابق خود باز نخواهد گشت.

You may also like...