سهیونا چانا، رئیس فرقه‌ای مذهبی که چند همسری را انجام می‌داد، روز یکشنبه درگذشت.

از او ۳۸ همسر ، ۸۹ کودک و ۳۶ نوه به جای مانده است.

این خبر توسط زورمتانگا، سر وزیر میزورام تأیید شده و او “با ابراز تاثر عمیق” در توییتر مرگ چانا را تسلیت گفته است.

گفته می‌شود چانا از دیابت و فشار خون بالا رنج می‌برد.

پزشکان به خبرگزاری پی تی آی گفتند که حال چانا هنگامی که در خانه‌اش در بکتاوانگ تلانگنام روستای خود بوده رو به وخامت گذاشته، او عصر دیروز به بیمارستان منتقل شد و پس از ورود به آنجا پزشکان اعلام کردند که فوت شده است.

دشوار است بگوییم که آیا چانا در واقع رئیس بزرگترین خانواده جهان بوده است، زیرا افراد دیگری نیز مدعی این عنوان هستند.

همچنین تخمین اندازه دقیق خانواده چانا دشوار است. حداقل یک گزارش ادعا می‌کند که او ۳۹ همسر، ۹۴ فرزند، ۳۳ نوه و یک نتیجه دارد که در مجموع اعضای خانواده‌اش به ۱۸۱ نفر می‌رسد.

در حالی که گزارش‌های مختلف خبری محلی از او به عنوان دارنده “رکورد جهانی” به دلیل داشتن چنین خانواده بزرگی یاد کرده‌اند، اما مشخص نیست که این رکورد جهانی است. همچنین به طور گسترده‌ای گزارش شده است که این خانواده دو بار در برنامه تلویزیونی پرطرفدار ریپلی باور کنید یا نه، حضور داشته است.

اما چانا چه دارای رکود جهانی باشد چه نباشد، خود و خانواده‌اش یک نوع جذبه محلی هستند و گردشگران را به روستای خود در شمال شرقی هند جذب می‌کنند.

زندگی جذاب چانا در طول سالها خبرساز شده است.

این خانواده عظیم در یک خانه چهار طبقه به نام “چوار تان ران” یا خانه نسل جدید که ۱۰۰ اتاق دارد با هم زندگی می‌کنند. به گزارش رسانه‌های محلی، همسران او در خوابگاهی نزدیک اتاق خواب شخصی چانا هستند.

این عمارت یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در این ایالت است، مردم از سراسر جهان به این روستا می‌آیند تا سبک زندگی این خانواده را ببینند.

india largest family
این خانواده عظیم در عمارتی با صد اتاق با هم زندگی می‌کنند

به گزارش رویترز، چانا در سال ۱۹۴۵ متولد شد. او در ۱۷ سالگی با مسن‌ترین همسر خود که سه سال از او بزرگتر است، آشنا شد.

این خانواده به یک فرقه مسیحی به نام چانا پاول تعلق دارند که حدود دو هزار پیرو دارد. همه آنها در اطراف خانه چانا در باک تاون تلانگنوام، حدود ۵۵ کیلومتری ایزاول پایتخت میزورام زندگی می‌کنند.

این فرقه که اجازه تعدد زوجات را برای مردان می‌دهد، توسط پدربزرگ چانا در سال ۱۹۴۲ تأسیس شد.