سپاه حمله موشکی به مقر دو حزب کرد ایرانی را ‘پیامی به دشمنان’ خواند

رلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، گفته است که حمله موشکی روز شنبه به مقر دو حزب کرد ایرانی در خاک عراق، “پیامی به دشمنان و به ویژه ابرقدرت‌ها” بوده است.

آقای جعفری با اشاره به این حمله گفته است: “آن‌هایی که در اطراف و در شعاع دو هزار کیلومتری خاک مقدس ایران، نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند باید بدانند که همه موشک‌های سپاه پاسداران از دقت بالایی برخوردار است.”

روز شنبه سپاه پاسداران در حمله‌ای موشکی مقرهای حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران در خاک عراق را هدف قرار داد. دست کم ۱۵ نفر از اعضا و رهبران این دو حزب در این حمله کشته شدند.

اعتصاب گسترده در شهرهای کردنشین ایران
سه زندانی کرد در ایران اعدام شدند
سپاه پاسداران ایران مسئولیت حملات موشکی به خاک عراق را پذیرفت
فرمانده سپاه گفته است که حمله موشکی به احزاب کرد پیامی برای “ابرقدرت‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند اهداف پلید و زورگویی‌هایشان را به ما تحمیل کنند.”

آقای جعفری حمله موشکی سپاه را “انتقام از تروریست‌ها” خوانده است.

در ماه‌های اخیر چند بار میان نیروهای سپاه و مخالفان کرد مسلح درگیری‌هایی رخ داده که از جمله در یکی از آنها ۱۱ عضو سپاه در درگیری با نیروهای پژاک کشته شدند.


فرمانده سپاه گروه‌های کرد مخالف را “تروریست” خوانده
روز شنبه همزمان با حمله موشکی سپاه به مقرهای دو تشکیلات کرد، سه زندانی کرد نیز اعدام شدند.

یکی از آنها، رامین حسین پناهی برای عضویت در کومله و شورش مسلحانه علیه حکومت به اعدام محکوم شد. وکیل آقای حسین پناهی گفته بود موکلش هرگز از اسلحه استفاده نکرده بود.

زانیار و لقمان مرادی هم دو اعدامی دیگری بودند که برای قتل پسر امام جمعه مریوان مجرم شناخته شده بودند، اما می‌گفتند تحت شکنجه مجبور به اعتراف شده بودند.

به دنبال حمله موشکی و اعدام این سه نفر، روز چهارشنبه در چندین شهر کردنشین ایران اعتصابی گسترده برگزار شد.

You may also like...

ege123