سگ‌های نژاد ژرمن شپرد جو و جیل بایدن از کاخ سفید منتقل شدند، گزارش شده است که میجر، سگ کوچک‌تر، یکی از ماموران امنیتی را گاز گرفته است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، این دو حیوان به خانه خانواده بایدن در ویلمینگتون دلاور انتقال داده شده‌اند. این در نتیجه رفتار تهاجمی میجر نسبت به یکی از کارکنان کاخ سفید بوده است.

خانواده بایدن سرپرستی میجر ۳ ساله را در سال ۲۰۱۸ قبول کردند. او اولین سگی است که از مراکز نگهداری حیوانات به کاخ سفید رسیده است. سگ دیگر چمپ نام دارد و ۱۳ ساله است.

هر دو سگ چهار روز پس از ریاست جمهوری بایدن به کاخ سفید برده شدند.

جیل، همسر بایدن ماه گذشته به یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفت که مشغول جا انداختن حضور سگ‌ها در کاخ سفید است.

او گفت: “آن‌ها باید داخل آسانسور شوند، کاری که به آن عادت ندارند. آن‌ها همچنین باید به حضور در ضلع جنوبی کاخ سفید و جایی که پیش چشم عده زیادی از مردم هستند، عادت کنند. به همین دلیل است که من به شدت تلاش می‌کنم آن‌ها در کاخ سفید جا بیفتند و آرامش داشته باشند.”

این دو سگ هنگامی که بانوی اول آمریکا جلوی دوربین از مردم خواست ماسک بزنند کنار صاحبشان حضور داشتند و همین طور در ماه دسامبر که صاحبان آن‌ها به مناسبت کریسمس پیام دادند.

کاخ سفید سابقه‌ای طولانی در پذیرایی از حیوانات خانگی دارد؛ هرچند که دونالد ترامپ، اولین رئیس جمهوری آمریکا در بیش از یک قرن گذشته بود که سگ نداشت. او سال ۲۰۱۹ در کازرار انتخاباتی‌اش در تگزاس گفت به نظرش این کار “کمی متظاهرانه” است و ضمن این که وقت آن را هم ندارد.

میجر اولین سگی است که از یک پناهگاه نگهداری حیوانات به کاخ سفید رسید هرچند که لیندون جانسون هم یک سگ “نجات‌یافته” از نژاد مخلوط تریر به نام یوکی داشت.

به گزارش وبسایت موزه حیوانات خانگی رئیس‌جمهوری‌های آمریکا، یوکی را لوسی، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا روز شکرگزاری سال ۱۹۶۶ در پمپ بنزینی در تگزاس پیدا کرد.