در جریان رژه موتورسواران در اصفهان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب بهمن ۵۷ شعار “مرگ بر روحانی” علیه رئیس جمهور ایران سر داده شده است.

در تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده گروهی از موتورسوران دیده می شوند که با حمل پرچم های جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان در حالی که از بلندگو شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” پخش می شود، در جواب می گویند “مرگ بر روحانی”.

منتقدان حسن روحانی عمدتا گروه هایی هستند که با سیاست او برای مذاکره با آمریکا و توافق هسته ای برجام مخالف بودند. این گروه ها خود را پیرو آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران می دانند و از سیاست های آقای روحانی و دولت او انتقاد دارند.

در سال های پیش هم گروه هایی از افراد شرکت کننده در راهپیمایی های حکومتی همچون راهپیمایی سالگرد انقلاب شعارهایی علیه رئیس جمهور داده بودند.

راهپیمایی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت رژه موتورسواران یا با حضور افراد در اتومبیل هایشان برگزار شده و حسن روحانی که هر سال با حضور در میدان آزادی تهران سخنرانی می کرد، از راه دور از محل دفتر ریاست جمهوری نطقی ایراد کرده است.

مقام‌های ایران امروز چهل و دومین سالگرد انقلاب را در شرایطی برگزار کردند که بحران هسته‌ای و مذاکره با آمریکا برای پایان دادن به تحریم‌ها،دوباره اختلاف‌های داخلی را افزایش داده.

روحانی: طلب عفو و بخشش دارم

آقای روحانی در سخنرانی امروز با ارائه گزارشی درباره اقدامات دولتش خطاب به مردم ایران گفته “اگر در این هفت سال و نیم در بخش هایی از اداره کشور، نتوانستیم آن چنان که شایسته این ملت بوده عمل کنیم، از مردم عزیز طلب بخشش و عفو می کنم”.

آقای روحانی بر لزوم مذاکره هم تاکید کرد و گفت: مذاکره چیز منفی نیست، مذاکره جزو لوازم یک دولت و حکمرانی مدرن دنیای امروز است.

آقای روحانی آخرین ماه های ریاست جمهوری خود را سپری می کند و دوره او مرداد سال آینده پس از هشت سال به آخر می‌رسد.

روحانی
توضیح تصویر،حسن روحانی از مردم ایران “طلب عفو” کرده است

گروه هایی از هواداران آقای روحانی که در دو انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران به او رای دادند در ماه های اخیر از او به دلیل عمل نکردن به وعده هایی که درباره بهبود وضعیت داخلی ایران داده بود، انتقاد دارند و می گویند پس از انتخابات سال ۱۳۹۶ او بر خلاف شعارهای انتخاباتی اش، راه دیگری در پیش گرفت.

از مهمترین وعده های انتخاباتی حسن روحانی خاتمه دادن به حصر خانگی میرحسین موسوی، همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی و پایان دادن به “وضعیت امنیتی” در ایران و همچنین بهبود کیفیت زندگی و معیشت مردم بود.

محمدباقر قالیباف و ابراهیم رئیسی دو رقیب انتخاباتی آقای روحانی بودند که در آخرین انتخابات برگزار شده در ایران نتوانستند آرا لازم را برای ریاست جمهوری به دست بیاورند. از این دو آقای قالیباف در حال حاضر رئیس مجلس شورای اسلامی و آقای رئیسی رئیس قوه قضائیه است