شمار مدارس درگیر با مسمومیت دانش‌آموزان به ۲۶ رسید

Screen Shot 2023-03-02 at 12.20.22 PM

مسمومیت دانش آموزان دبستان «شهید یارجانی»

‌در ادامه مسمومیت‌های سریالی در مدارس ایران امروز ۱۰ اسفند، دانش‌آموزان دبستان «شهید یارجانی» نیز دچار مسمومیت شده‌اند.

بر اساس ویدیوهای دیگری که امروز منتشر شده، جمعی از والدین با تجمع مقابل این مدرسه شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سر دادند.

در پی روایت‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی چندین مدرسه در تهران، کرمانشاه و اردبیل دچار مسمومیت شده‌اند.

جو ملتهب و خشمگین در تهرانسر پس از حمله با گاز سمی به دبیرستان ۱۳ آبان

امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۱، تصاویری از وحشت و خشم دانش‌اموزان و والدین آنها در پی حمله با گاز سمی به#دبیرستان۱۳ آبان#تهرانسر منتشر شد. در تصاویر دیده می‌شود که خانواده‌های خشمگین و نگران در مقابل و اطراف#مدرسه تجمع کرده‌اند.

تصاویری هم از شعار دادن والدین و دانش آموزان این مدرسه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در یک ویدیو دختران دانش‌آموز شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «زن، زندگی، آزادی» سر می‌دهند. شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «بی‌شرف بی‌شرف» هم در اطراف مدرسه سر داده می‌شود.

گمانه‌زنی‌ها درباره عاملان این مسمومیت‌ها ادامه دارد که به اذعان مقامات جمهوری اسلامی ناشی از حملات عمدی است. وزیر کشور ایران که از امروز مسئول خبررسانی رسمی در این باره شده، خبر دستگیری افراد مظنون به دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد.

گفته می‌شود که عامل مسمومیت گاز نیتروژن است که به گفته شاهدان عینی به وسیله «چیزی شبیه نارنجک دست‌ساز» در مدارس هدف انداخته می‌شود. اما هنوز مقامات رسمی این روایت‌ها را تائید نکرده‌اند.گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند که حکومت در حال «انتقام ‌گرفتن» از دختران به دلیل اعتراضات جنبش مهسا با شعار اصلی «زن، زندگی، آزادی» است.

شمار مدارس درگیر با مسمومیت دانش‌آموزان به ۲۶ رسید

دانش آموزان دست کم ۲۶ مدرسه در ایران مسموم شده اند. از آغاز این مسمومیت های سریالی سه ماه می گذرد و رفته رفته شهرهای بیشتری درگیر این حادثه مرموز می شوند. با این حال حکومت هنوز اقدام موثری برای امنیت کودکان به ویژه دختران دانش آموز انجام نداده است. علی خردپیر، بی‌بی‌سی، نگاهی انداخته به آخرین تحولات این اخبار نگران‌کننده برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی.