شورای نگهبان، لایحه «عفاف و حجاب» را بار دیگر به مجلس بازگرداند

۰۳

شورای نگهبان روز دوشنبه چهارم دی اعلام کرد که لایحه «عفاف و حجاب» را بار دیگر به مجلس شورای اسلامی بازگردانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف، سخنگوی این شورا، اعلام کرد که این نهاد نظارتی، لایحه موسوم به «عفاف و حجاب» را بار دیگر به دلیل برخی «ایرادات و ابهامات وارده که پابرجا مانده است» به مجلس ارجاع داده است.

آقای نظیف درباره جزئیات این ایرادات توضیح نداد.

اما به نوشته خبرگزاری خبرآنلاین، از نکات مهم در ایرادات شورای نگهبان از لایحه «عفاف و حجاب» این بوده است که در این لایحه «۲۳ مورد غلط املایی» وجود داشته است.

جلال محمودزاده، نماینده مهاباد در مجلس نیز در مورد این لایحه به خبرگزاری خبرآنلاین گفته است که «تصویب لایحه عفاف و حجاب نه تنها در حال حاضر بلکه در هر زمانی به مصلحت نظام و کشور نیست.»

آقای جلال‌زاده همچنین توضیح داده است که طبق لایحه عفاف و حجاب «فردی که حجاب کاملی ندارد وارد مغازه‌ای می‌شود و صاحب کسب و کار که در قضیه حجاب فرد هیچ دخل و تصرفی ندارد، جریمه می‌شود و مغازه پلمپ می‌شود.»

او این سؤال را مطرح کرده است که «آیا این درست است که آن مغازه یک ماه پلمپ شود؟ این یعنی ما آن فرد را به جای فردی که خطا کرده، مجازات می‌کنیم، لذا این اقدام کاملاً خلاف شرع است. چرا مغازه کسی که مرتکب هیچ خطا و گناهی نشده را پلمپ کنند یا تاکسی را توقیف کنند؟»