صلاحیت نامزد وزارت دادگستری آمریکا با اختلاف کم آرا تایید شد

سنای آمریکا که در کنترل جمهوری خواهان است صلاحیت نامزد دونالد ترامپ برای تصدی وزارت دادگستری را با اختلاف ۵۲ رای در مقابل ۴۷ رای تایید کرده است.
صلاحیت سناتور جف سشنز پس از یک رشته جلسات جنجالی تایید شد. در این جلسات دمکرات ها به کارنامه سناتور سشنز در زمینه حقوق مدنی حمله کردند.
در یکی از جنجالی ترین تحولات در این فرآیند، روز سه شنبه جمهوری خواهان مانع ادامه سخنان سناتور دمکرات الیزابت وارن شدند چون او را متهم به حمله به شخصیت سناتور سشنز کردند.
خانم وارن مشغول قرائت نامه ای از همسر مارتین لوتر کینگ بود که در سال ۱۹۸۶ در مخالفت با نامزدی آقای سشنز برای رسیدن به پست قضاوت در یک دادگاه فدرال ارائه شده بود.
سنا در آن سال با توجه به شهادت برخی در مورد اینکه آقای سشنز اظهارات یا مواضع نژادپرستانه داشته است نامزدی او را مسدود کرده بود.
همسر رهبر فقید جنبش سیاهان آمریکا در آن نامه آقای سشنز را به تلاش برای مرعوب کردن رای دهندگان سیاهپوست متهم کرده بود.
به علاوه در آن سال گفته شد که بعضی اظهارات آقای سشنز ظاهرا به نشانه همدردی با گروه نژادپرست کوکلوکس کلان تعبیر شده است.
رای گیری روز چهارشنبه در طول خطوط جناحی انجام شد و فقط یک سناتور دمکرات – جو منچین از ویرجینیای غربی – برخلاف هم حزبی هایش از آقای سشنز حمایت کرد.
آقای سشنز که در طول مبارزات انتخاباتی برخلاف بسیاری از هم حزبی هایش به شدت از دونالد ترامپ حمایت می کرد اکنون هدایت وزارت دادگستری که ۱۱۳ هزار کارمند و ۹۳ دادستان دارد را به عهده خواهد گرفت.
آقای سشنز ضمن ابراز خوشحالی از تایید نامزدی اش گفت: “به نظر من مباحثاتی که در طول این فرآیند در سنا انجام شد مهم هستند و از کسانی که به من اعتماد کافی داشتند تا به نامزدی من به عنوان وزیر دادگستری رای مثبت دهند سپاسگزارم.”
او همچنین گفت “من کاملا به مسئولیت های عظیم این پست واقف هستم” اما افزود که “حمله به وجهه افرادی که با ما موافق نیستند برای عالم سیاست خوب نیست.”
روند تایید صلاحیت اعضای کابینه دونالد ترامپ که روز ۲۰ ژانویه سوگند یاد کرد به کندی پیش رفته است.
آقای ترامپ پیشتر در توییتی دمکرات ها را به خاطر جلوگیری از تایید سریع اعضای کابینه اش به باد انتقاد گرفت. آقای سشنز ششمین عضو کابینه است که صلاحیت اش از میان ۱۵ عضو کابینه تایید می شود.
آقای سشنز که مثل دونالد ترامپ ۷۰ سال دارد همفکری زیادی با سیاست های مهاجرتی آقای ترامپ دارد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

perabet film izle elektronik sigara Huluhub.com