ضرب الاجل وزارت مهاجرت استرالیا به پناهجویان

وزارت مهاجرت استرالیا به حدود ۷ هزار پناهجو که از طریق آب خود را به این کشور رسانده‌اند تا اول اکتبر (حدود چهار ماه دیگر) فرصت داده تا”واقعی بودن پناهجویی” خود را اثبات کنند و در غیر اینصورت از استرالیا اخراج خواهند شد.
پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا گفته است: “بازی برای کسانی در دولت گذشته خود را به سواحل استرالیا رسانده‌اند به پایان رسیده است.”
براساس اعلام وزارت مهاجرت استرالیا این هفت هزار پناهجو کسانی بوده‌اند که پس از ورود به استرالیا از ارائه جزئیات درباره پرونده مهاجرتی خودداری کرده‌اند.
به گفته دولت این کشور، در بعضی پرونده‌ها هویت این افراد مشخص نیست و حتی مدارکی هم برای اثبات “واقعی بودن” پرونده پناهجویی خود ارائه نشده است.
وزیر مهاجرت استرالیا همچنین گفته است: “ما دیگر (چنین رفتاری را) تحمل نخواهیم کرد.”
آقای داتون همچنین گفته است: “این ضرب‌الاجل چهار ماهه برای پاک کردن خرابکاری‌های دولت کارگر است که سیزده میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای استرالیا هزینه داشته است.”
بیشتر پناهجویانی که مقصدشان استرالیاست با پرداخت پول به قاچاقچیان انسان و از طریق مسیرهای “بسیار خطرناک” آبی خود را به این کشور می‌ر‌سانند هر چند دریافت پناهندگی در این کشور بسیار سخت است.
براساس اعلام کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۴۵۰۰ پرونده درخواست پناهندگی در استرالیا رد شده است.

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort