طوفان مایکل با سرعت ۲۴۰ کیلومتر به سواحل فلوریدا رسید

طوفان مایکل که سرعت گردبادهای آن به بیش از ۲۴۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد به سواحل فلوریدا رسیده است.

مقام‌ها چند روزی است که به هزاران نفر از مردم این مناطق هشدار تخلیه داده‌اند اما اکنون می‌گویند اگر کسی هنوز در مسیر مایکل مانده دیگر برای فرار دیر شده و فقط باید در جایی مرتفع پناه بگیرد.

کارشناسان درجه قدرت این توفند دریایی را ۴ برآورد کرده‌اند که تنها یک درجه از حداکثر قدرت این پدیده طبیعی کمتر است.

معمولا توفندهایی با قدرت بیش از ۲ درجه قادرند سقف خانه‌ها را بشکافند و درختان تنومند را سرنگون کنند.

به همین علت هم ریک اسکات، فرماندار ایالت فلوریدا در هشدارهای متعدد به شهروندان مناطقی که بر سر راه طوفان مایکل هستند گفته: “ویرانی غیرقابل تصوری” در راه است.

هواشناسان می‌گویند مایکل در مناطقی سطح آب دریا را تا ۳ متر بالا خواهد آورد و سرعت گردبادهای آن که بیش از ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است همه چیز را در خود خواهد بلعید.


قهوه خانه کوتر استو در سن مارکس فلوریدا از اولین قربانیان توفان و سیل
وسعت و شدت طوفان مایکل ظرف ۱۰۰ سال گذشته در فلوریدا بی‌سابقه گزارش شده است.

اخبار مرتبط:

توفان عظیم دریایی پیش از رسیدن به فلوریدا قوت گرفت
هشدار گوترش: تلاش ها برای مهار تغییرات اقلیمی کفایت نمی‌کند
توفند فلورانس به خشکی رسید؛ ۴ کشته، سیلاب و بی‌برقی
حدود ۳۷۰ هزار نفر از ساکنان مناطقی که پیش‌بینی شده در مسیر طوفان مایکل قرار دارند دستور تخلیه فوری دریافت کرده‌اند اما گزارش شده که تعداد افرادی که این مناطق را ترک کرده‌اند احتمالا کمتر از ۳۷۰ هزار نفر است.

مرکز مدیریت بحران و سوانح طبیعی آمریکا (فیما) هم در هشداری جدی گفته: “آنهایی که خطر می‌کنند و می‌مانند تا طوفان را از نزدیک تجربه کنند متاسفانه زنده نمی‌مانند تا روایت خود را برای دیگران تعریف کنند.”

فیما اعلام کرده تدابیر اولیه برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان را آغاز کرده و هم‌زمان پنتاگون هم اعلام کرده نیروهای ارتشی آماده کمک به آسیب‌دیدگان احتمالی این طوفانند.

در ایالت‌های فلوریدا، آلاباما و جورجیا وضعیت اضطراری اعلام شده است.

تصاویری که ساکنان از وضعیت محله خود قبل از رسیدن طوفان به خشکی در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند حاکی از باد شدید و سیل ساحلی است.

بگذر از پست توییتر شماره از @OCSOALERTS

OkaloosaSheriff
@OCSOALERTS
Just happened. Expect to see more of this throughout the day in our area. Clement E Taylor Park #hurricanemicheal #Destin.

مشاهده عکس در توییترمشاهده عکس در توییتر

Sandman
@sandman_pcb
Gulf waters covering most of beach this am #HurricaneMichael #PCB @wmbbjustin @Whitleyweather @TylerAllender @smithwjhg @SamLuceyWX @NWSTallahassee @weatherchannel @The_News_Herald

>
مدارس و ادارات دولتی در فلوریدا به منظور آماده شدن برای طوفان مایکل چند روزی است که تعطیل هستند.

ریک اسکات، فرماندار فلوریدا گفته به ۳۵۰۰ نفر از نیروهای گارد ایالتی آماده باش داده است.

طوفان مایکل بر خلاف طوفان عظیم فلورانس که ماه گذشته دو ایالت کارولینای جنوبی و شمالی را فرا گرفت قرار است به سرعت از فلوریدا عبور کند و بارندگی سنگینی با خود به همراه نیاورد اما نگرانی اصلی مربوط به گردبادهای بسیار شدید مایکل است که می‌تواند به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت برسد.

هم‌زمان پیش‌بینی شده این شرایط جوی پس از رسیدن به خشکی بارش‌های قابل توجهی را در ایالت های مجاور فلوریدا چون کارولینای جنوبی و شمالی پدید آورد؛ دو ایالتی که هنوز بخش وسیعی از آنها زیر سیلاب‌های ناشی از طوفان فلورانس قرار دارد.

به همین علت هم روی کوپر، فرماندار کارولینای شمالی به ساکنان این ایالت گفته: “می‌دانم که همگی هنوز از مصائب طوفان فلورانس خسته‌اید اما نباید به طوفان مایکل اجازه دهید که از ناآمادگی شما استفاده کند.”

You may also like...