در پی انتشار تصاویری از برخورد یک مامور پلیس با سالمندان در یکی از مراکز تزریق واکسن کرونا، حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، از مردم عذرخواهی کرد.

دیروز ویدئویی از یکی از مراکز واکسیناسیون در تهران منتشر شد و یک مامور پلیس با هل دادن گروهی از سالمندان باعث افتادن آنها به زمین می‌شود.

آقای رحیمی، روز یکشنبه ۶ تیرماه، به رسانه‌های ایران گفت: “مأموران نیروی انتظامی در تمامی مراکز واکسن در فعالیت هستند و نظم را برقرار می‌کنند اما متأسفانه یکی از مأموران ما در این مرکز مرتکب اشتباه و خطا شده است”.

به گفته فرمانده پلیس تهران “با مامور خاطی برخورد شده است”.

واکسیناسیون علیه کرونا در ایران با کندی بسیار پیش می‌رود؛ در حالی که آمار رسمی ابتلا بالای ۱۱ هزار نفر در روز است.

صف‌های طولانی مراکز واکسیناسیون در گرمای هوا و ازدحام جمعیت باعث مشکلات زیادی برای شهروندان به ویژه سالمندان شده است. واکسن خارجی حتی نوع روسی و چینی آن به اندازه کافی نیست و واکسیناسیون برای مدتی تقریبا متوقف شده بود.

از این هفته واکسن ایرانی “کوبرکت” به برنامه واکسیناسیون ایران اضافه شده است.

چهار روز پیش، بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت که به دلیل ازدحام و شلوغی “پروسه نوبت دهی آنلاین را متوقف کردند.”

او روز دوم تیرماه گفت: “از ابتدای هفته جاری سری جدیدی از واکسن کرونا به ما تحویل داده شده است ولی متاسفانه عده زیادی از کسانی که عموما نوبت دریافت دوز دوم واکسنشان بود و برخی افراد دوز اولی، خارج از نوبت‌دهی و بدون داشتن پیامک به ما مراجعه کردند و به همین دلیل ازدحام خیلی زیادی در مراکز تجمیعی واکسیناسیون رخ داده است.”

تصاویر دیگری نیز از مراکز تزریق واکسن در شمال تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان از جمعیت زیاد و بدون فاصله‌گذاری اجتماعی دارد. در این تصاویر صدای ناسزاگویی به مراجعین هم شنیده می‌شود.

بی‌نظمی مراکز واکسیناسیون به حدی رسیده که محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران هم در جلسه علنی امروز، یکشنبه ششم تیرماه از “صف‌های طولانی” برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا انتقاد کرد و از مسئولان اجرایی خواست تا نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند.