ستاد کرونا ایران: خاتمه محدودیت‌ها منوط به تغییر وضعیت شیوع کرونا در شهرهاست

ستاد مقابله با کرونا ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که زمان خاتمه محدودیت‌ها در شهرهایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در محدوده زرد، نارنجی و قرمز قرار گرفته‌اند “منوط به تغییر وضعیت” آنها بوده و “تصور ۲ هفته‌ای بودن طرح تلقی درستی نیست”.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که برگزاری “هرگونه نمایشگاه (عمومی، تخصصی و بین‌المللی) در همه وضعیت‌ها (زرد، نارنجی و قرمز) تا عادی شدن شرایط ممنوع” بوده و “ادامه فعالیت بقاع متبرکه و اماکن مقدس زیارتی برابر دستورالعمل‌های ابلاغی قبلی وزارت بهداشت خواهد بود”.

  • عضو ستاد کرونا تهران: وقوع مرگ‌های ۴ رقمی دور از انتظار نیست

    نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران به خبرگزاری ایسنا گفته است که با توجه به سفرهای صورت گرفته پیش از اعمال محدودیت‌ها و با “اضافه شدن متغیرهایی مانند سرما، آنفلوانزا، عدم رعایت مردم و… وقوع مرگ‌های ۴ رقمی دور از انتظار نخواهد بود و ممکن است این اتفاق هم بیفتد”.

    آقای توکلی گفت که با اعمال محدودیت‌های جدید چرخه انتقال ویروس تا حدی کم شود و “پیش‌بینی می‌کنیم با این محدودیت‌های دو هفته‌ای بار بیماری، مراجعه به مراکز درمانی و مرگ‌ومیر کمتر شود تا بتوانیم سرویس مناسب‌تری به بیماران ارائه دهیم زیرا اکنون یکی از مشکلات ما در این زمینه‌ است”