غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه؛ دوازده نفر از بازماندگان پاکستانی‌اند

2

درحالی‌که عملیات جستجو برای نجات بازماندگان و یافتن اجساد کشته‌شدگان حادثه غرق شدن قایق حامل مهاجران در عمیق‌ترین بخش دریای مدیترانه توسط نیروهای یونانی ادامه دارد، وزارت خارجه پاکستان روز شنبه اعلام کرد ۱۲ نفر از بازماندگان این حادثه تبعه این کشور هستند.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت مقامات این کشور نمی‌توانند شمار و هویت اتباع این کشور که در حادثه مذبور کشته شدند را تعیین و شناسایی کنند.

وی افزود از کسانی که به دنبال بستگان مفقود شده خود در این حادثه بودند خواسته شده تا اسناد هویتی و نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای خود را به این وزارتخانه ارائه دهند.

گارد ساحلی یونان اعلام کرد که یک ناوچه نیروی دریایی یونان به همراه چهار شناور دیگر در فاصله ۴۷ مایل دریایی برابر با ۸۷ کیلومتر جنوب غربی شهر پیلوس در جنوب غربی یونان مشغول عملیات جستجو هستند. پیش‌تر نیز دو هلیکوپتر نیروی دریایی و ارتش این کشور به عملیات جستجو پیوسته بود.

شمار بازماندگان این حادثه تا کنون به ۱۰۴ نفر می‌رسد. همچنین اجساد ۷۸ نفر از مسافران قایق مهاجران نیز پیدا شده است. شمار مسافران این قایق بین ۴۰۰ تا ۷۵۰ نفر تخمین زده می‌شود که بیشتر آن‌ها اتباع سوریه، مصر و سرزمین‌های فلسطینی بودند.