همزمان با شیوع سویه جدید ویروس کرونا در جنوب شرق بریتانیا و افزایش نگرانی‌ها در سراسر دنیا، دولت آمریکا از سفارش صد میلیون دوز اضافی واکسن کرونا در ازای پرداخت نزدیک به دو میلیارد دلار به شرکت فایزر خبر داد.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه سوم دی‌ماه در گزارشی از وعده شرکت فایزر برای تامین تقاضای دولت آمریکا تا ژوییه سال ۲۰۲۱ خبر داده است.

با اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا در سراسر ایالات متحده و به‌ویژه سویه جدید ویروس کرونا که گفته می‌شود سرعت شیوع آن چند برابر است، دولت آمریکا تصمیم گرفته است برای اطمینان از در دسترس بودن واکسن، میزان دوز درخواستی خود را افزایش دهد.

در جریان معامله اخیر، شرکت فایزر متعهد شده است دست‌کم ۷۰ میلیون دوز واکسن را تا ۳۰ ژوئن سال آینده میلادی (۹ تیر ۱۴۰۰) در اختیار دولت آمریکا قرار دهد و مابقی آن را نیز حداکثر تا ۳۱ ژوییه (۹ مرداد) تامین کند.

آمار و داده‌های خبرگزاری رویترز حاکی از اضافه شدن یک میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در مدت کمتر از یک هفته در سراسر آمریکاست.

شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در شرایطی رو به افزایش گذاشته است که توزیع واکسن‌های فایزر در پی صدور مجوز تزریق اضطراری واکسن از سوی نهادهای مسئول، از اوایل ماه دسامبر در آمریکا آغاز شده است