فدراسیون فوتبال امارات متحده عربی و اسرائیل توافق همکاری امضا کردند

 

تفاهم تاریخی فوتبالی: اسراییل و امارات بازی‌های دوستانه باشگاهی و ملی برگزار می‌کنند

فدراسیون فوتبال امارات متحده عربی و فدراسیون فوتبال اسرائیل یک توافقنامه همکاری بین دو کشور را در دبی امضا کردند.

امضای این توافقنامه در حضور جانی اینفانتیو رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، راشد بن حمید النعیمی رئیس فدراسیون فوتبال امارات و اورن هسون رئیس فدراسیون فوتبال اسرائیل بود.

این مراسم با پخش ویدئویی آغاز شد که در آن علی خصیف بازیکن تیم ملی امارات و دیا سابیا بازیکن تیم ملی اسرائیل در آن پیام صلح و دوستی فرستادند.

این ویدئو همچنین شیوه‌هایی که در توافقنامه برای همکاری دو کشور در نظر گرفته شده بود را شرح داد از جمله برگزاری بازی‌های دوستانه در تمام رده‌های تیم‌های ملی و باشگاهی دو کشور، برگزاری کارگاه‌های فنی مشترک و همچنین فعالیت‌های مشترک برای گسترش فوتبال.

شیخ راشد در این رابطه گفت: “من نسبت به موفقیت این توافقنامه و نقشی که در فوتبال دو کشور خواهد داشت، خوشبین هستم.”

او همچنین از اینفانتینو برای حضور در این جلسه تشکر کرد و گفت که فوتبال ورزش صلح، عشق و رواداری است: “این موضوعی است که ما می‌خواهیم به دنیا نشان دهیم و همراه با فدراسیون فوتبال اسرائیل تلاش خواهیم کرد تا این توافقنامه را به یک موفقیت تبدیل کنیم.”

توافق اسرائیل و امارات

اورن هسون نیز گفت: “حضور در امارات دو ماه پیش یک رویا به نظر می‌رسید اما حالا به حقیقت تبدیل شده است. ما از این گام راضی هستیم و من از همه دعوت می‌کنم که از تل‌آویو دیدار کنند و اجازه دهند نسل‌های آینده بدانند که فوتبال مردم را باهم متحد می‌کند. فوتبال یک زبان مشترک برای صلح است.”

رئیس فیفا هم امضای این توافقنامه را یکی از مهم‌ترین لحظات تاریخ فوتبال دانست و گفت: “این توافقنامه برایم بسیار مهم است و افتخار می‌کنم که در این جلسه حاضر بودم. همچنین از اسرائیل و امارات برای برداشتن این قدم بسیار بزرگ، تشکر می‌کنم.”

او همچنین به توافقنامه صلح امارات و اسرائیل که در کاخ سفید امضا شد اشاره کرد و گفت که به نظر او تاریخ جدیدی نوشته می‌شود: “امروز ما تاریخ مشترکی را زندگی می‌کنیم و این اولین گام برای ساختن رابطه‌ای جدید بین دو کشور فوق‌العاده در فوتبال است.”

توافق امارات و اسرائیل