کرونا

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید “هنوز به اوج و قله پیک چهارم کرونا در ایران نرسیده‌ایم. پیش‌بینی می‌شود تعداد بستری‌های کرونا در این موج به ۶۰ هزار نفر برسد و حالا حالاها از وضعیت قرمز خارج نمی‌شویم”.

او گفته “تعداد موارد بستری کرونا در اوج ییک سوم کرونا به ۲۳ هزار نفر رسید اما هنوز به اوج و قله پیک چهارم کرونا نرسیده ایم اما تعداد بستری ها به ۴۳ هزار نفر رسیده است”.

روز گذشته حسن روحانی گفت ایران هقته سختی از نظر شیوع کرونا پیش رو خواهد داشت.

ایران درگیر موج چهارم شیوع ویروس کروناست و به گفته مقام های بهداشتی و بیمارستانی، شدت شیوع آن نسبت به موج های قبلی بسیار بیشتر است.

موج چهارم کرونا بلافاصله پس از تعطیلات نوروز ایران را فراگرفت. مسئولان می‌گویند سرعت پخش ویروس به سبب شیوع نوع جهش یافته‌ای است که نخستین بار در بریتانیا شناسایی شد.

دولت ایران رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در تعطیلات نوروز را عامل اصلی “خیز چهارم” کرونا معرفی می‌کند اما منتقدان می‌گویند دولت قوانین محکمی برای کنترل رفت و آمدها وضع نکرده است و واکسیناسیون بسیار کند پیش می‌رود.

آخرین خبرها از شیوع کرونا

به گزارش تلویزیون دولتی ایران زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم ریشتر روز یکشنبه بخش‌هایی از استان بوشهر، محل استقرار نیروگاه هسته‌ای این استان را لرزاند.

کانون این زلزله حوالی بندر گناوه در مرز استانهای بوشهر و فارس اعلام شده است. بنابر گزارش‌ها، این زلزله تا کنون تلفات و خساراتی برجا نگذاشته است.

برق و اینترنت و تلفن گناوه قطع شد. مردم از ترس در خیابان‌ها به سر می‌برند.

یک مقام دولتی به رویترز گفت این زلزله خسارتی در مجمتع هسته‌ای نطنز به دنبال نداشته است.

تلویزیون دولتی اعلام کرد تیم‌های امداد و نجات به منطقه اعزام شده‌اند.

زلزله ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه صبح به وقت محلی رخ داد.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز این شورا گفته است که “تلفات تهران به بیش ۱۳۰ نفر روزانه” رسیده است.

آقای هاشمی گفته است که “تشدید تلفات کرونایی در تهران، موجب نگرانی شده است” و “روند افزایش آن از بازگشت شرایط وخیم پاییز گذشته خبر می دهد”.

به گفته وی “پاکبانان زحمت کش، کارگران میادین میوه وتره بار، کارکنان شهروند و پرسنل بخش سلامت شهرداری بصورت جدی در معرض ابتلا به کرونا هستند.”

Social embed from twitter

کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفته است که سطح غنی‌سازی یو اف ۶ تولیدی ایران ۵۵.۳ درصد بوده است.

آقای غریب‌آبادی گفته است “طبق گزارشی که توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در غروب روز شنبه منتشر شد، انجام غنی سازی تا ۶۰ درصد توسط ایران تایید شد.”

به گفته وی در این گزارش آمده است که “آژانس در ۱۷ آوریل راستی آزمایی کرد که ایران تولید یو اف شش با غنای تا ۶۰ درصد را از طریق تزریق گاز یو اف شش با غنای تا ۵ درصد به طور همزمان به دو زنجیره آی آر چهار و آی آر شش در خطوط تحقیق و توسعه در نطنز آغاز کرد”.