ماجرای استوری‌های سردار آزمون: از «فدای یک تار موی زن ایرانی» تا «شرمنده‌ام آرامش تیم را بهم زدم»

05

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران حمایتش از اعتراضات سراسری مردم ایران در واکنش به جان باختن مهسا امینی در اینستاگرام را که موجب «اذیت شدن دوستان» شده و «آرامش» تیم ملی را بهم زده «عجولانه» خواند و گفت: «شرمنده‌ام»

سردار آزمون البته مدتی پس از انتشار این استوری، با انتشار پستی در اینستاگرام که در آن تصویر تیم والیبال زنان سریک گنبد کاووس که متعلق به خودش است، به چشم می‌خورد، نوشت به زنان افتخار می‌کند به این دلیل «که شماها زنانی هستین که تو بدترین شرایط و تو بدترین جاها که اصلا به عنوان ورزشکار بهتون توهین می‌شد (مسئولین) ولی با جان دل برای مردمتون می‌جنگیدین و دیده نمی‌شدین.»

مهاجم باشگاه بایر لورکوزن آلمان، قبل از بازی مقابل سنگال با انتشار یک «استوری» در اینستاگرام نوشته بود: «بخاطر قانون تیم ملی تا الان نتونستیم چیزی بگیم تا اردو تموم شه، ولی دیگه طاقت نیاوردم. تهش می‌شه خط خوردن من از تیم ملی که فدای یه تار موی زنان ایرانی. به هیچ عنوان این پاک نمی‌شه، بخوان هرکاری بکنن. شرم بر شماها که آدم رو براحتی می‌کشین. زنده‌باد زنان ایرانی.»

همان شب و ساعاتی پس از انتشار این استوری، سردار آزمون آن را حذف کرد. پاک شدن این استوری در کنار انتشار و حذف استوری مجید حسینی، دیگر ملی‌پوش ایران موجب شد بسیاری از «حذف دستوری» این دو مورد بگویند.

روز بعد از این اتفاق نیز شایع شد که سردار آزمون به دلیل «مصدومیت» مقابل سنگال بازی نخواهد کرد. خبری که با توجه به جضور آزمون در تمرینات تیم ملی، مشخص شد که واقعیت نداشته است.

آزمون گرچه در ترکیب اصلی ایران مقابل سنگال نبود، اما در ادامه به بازی آمد و گل تساوی ایران را وارد دروازه قهرمان آفریقا کرد.

آزمون حذف کردن واکنش نسبت به کشته شدن مهسا امینی را تصمیم خودش و بدون اجبار بیرونی خواند و نوشت: « قسم می خورم هیچ فشاری برای گذاشتن یا برداشتن استوری روی من نبوده. هم نوشتن و هم حذف کردنش تصمیماتی بود که خودم گرفتم… هیچ اختلاف و دو دستگی در تیم ملی وجود ندارد.»

«ما همه اعضای یک خانواده هستیم و کسانی مطالب تخیلی نوشتند که برای نوشتن استوری بین ما دودستگی شده است. کسانی که این جوک‌ها را نوشتند تا برای تیم ملی حاشیه درست کنند را به خدا واگذار می‌کنم. یک جلسه هم به علت مصدومیت جزئی با صلاحدید کادر فنی، تمرین نکردم و باز هم دروغ نوشتند که خط خورده‌ام.»

در حالی که بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان مانند دیگر اقشار جامعه ایران با اعتراضات سراسری مردم ایران همراهی کرده‌اند، بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بوده‌اند.

ضمن این که گرفتن جشن تولد برای علیرضا بیرانوند در اردوی تیم ملی و شادی گل بازیکنان پس از گلزنی مهدی طارمی به اروگوئه موجب به وجود آمدن انتقادات گسترده در شبکه‌های اجتماعی شد.

سردار آزمون که در استوری اول نوشته بود «به هیچ عنوان» نوشته‌اش را پاک نمی‌کند و خط خوردن از تیم ملی را «فدای یک تار موی زن ایرانی» نامیده بود، این بار نوشت: « باید از بازیکنان تیم ملی عذرخواهی کنم چون این کار عجولانه من باعث اذیت شدن دوستان عزیزم شدم و از جانب بعضی کاربران اهانت‌هایی به ملی پوشان شده که به هیچ وجه منصفانه نبود و اشتباه از من بوده است. در این خصوص خودم را مقصر می دانم و مقابل همه اعضای تیم ملی و کادر فنی که باعث شدند نظم و آرامش تیم به هم بخورد، شرمنده‌ام.»