بعضی از کاربران حتی از اختلال در استفاده از ابزار دیگر شرکت فیسبوک مانند پلتفرم اوکیولوس گزارش کرده‌ بودند که برای استفاده از عینک‌های شبیه‌سازی و واقعیت‌نمایی مجازی استفاده می‌شود.

کاربران برخی اپلیکیشن‌ها چون پوکه‌مان هم گفته بودند نمی‌توانند از مشخصات فیسبوک خود برای ورود به این اپ استفاده کنند.

عصر دوشنبه، چهارم اکتبر، فیسبوک با انتشار بیانیه‌ای ضمن عذرخواهی از کاربران خود از بازگشت دسترسی به این اپلیکیشن‌ها خبر داد اما همزمان تصریح کرد که بازگشت به ظرفیت ۱۰۰ درصدی این محصولات فیسبوک زمان خواهد برد.

این جدی‌ترین مشکل فنی فیسبوک از سال ۲۰۱۹ تا کنون است. این ابرشرکت دنیای فناوری هنوز دلیلی قطعی برای بروز این اختلال اعلام نکرده است.

با این حال، کارشناسان اینترنت گمانه‌زنی کرده‌اند که این اختلال مرتبط به اشتباهی در سامانه نام دامنه یا دی‌ان‌اس است.

این سامانه معمولا به دفتر تلفن یا دفتر آدرس در اینترنت تشبیه می‌شود که به جستجوگرها اجازه می‌دهد وبسایت یا مقصد اینترنتی مورد نظر آنها را برایشان پیدا کند.

اختلال در دی‌ان‌اس اوایل سال میلادی جاری مشکلی مشابه برای چند وبسایت بزرگ دیگر به وجود آورده بود.

در یکی از این قطعی‌ها مشخص شد که اختلال تنها از یک کامپیوتر شخصی شروع شده بود که مالک آن از مشتریان اصلی این شبکه بود و باعث شده بود که اختلال نرم افزاری در بخش وسیعی از وبسایت‌ها تشدید شود.

اما این که چنین اختلالی بتواند ابرشرکت فناوری چون فیسبوک را تحت تاثیر قرار دهد و همزمان اختلال برای ساعت‌ها برطرف نشود، تاکنون بسیار نادر بوده است.

همین موضوع روز دوشنبه باعث شد که رقبای فیسبوک چون توییتر و ردیت این شرکت را مورد تمسخر قرار دهند که با واکنش فوری فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ همراه شد.

مارک زاکربرگ، موسس فیس‌بوک از میلیاردها نفر در سراسر جهان که برای چند ساعت نتوانستند به شبکه‌های اجتماعی متعلق به شرکت او دسترسی پیدا کنند، عذرخواهی کرد.

شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام و اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ که هر سه زیرمجموعه ابرشرکت فیسبوک هستند و برای دست کم ۶ ساعت در روز دوشنبه از دسترس صدها میلیون کاربر در سراسر جهان خارج شده بودند دوباره به حالت عادی بازگشتند. هنوز علت اصلی این قطعی کم سابقه رسما اعلام نشده است.