مایکل مک‌کال زندانی‌های آمریکایی بی‌گناه در ایران باید سریع آزاد شوند

Screen Shot 2022-08-17 at 1.14.19 PM

مایکل مک‌کال نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و نفر دوم کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده در پیامی اختصاصی ا گفت تمامی زندانی‌های آمریکایی در ایران باید به سرعت آزاد شوند و بازگشت آن‌ها باید اولویت اصلی دولت جو بایدن باشد.

آقای مک‌کال در این پیام گفت: «امروز یادآور دو هزار و پانصدمین روز نگهداری ناعادلانه سیامک نمازی در زندان بی‌رحمانه اوین در ایران است. او متاسفانه در زمان دولت اوباما و وقتی که مشغول مذاکره برای آزادی برخی از گروگان‌های آمریکایی در جریان مذاکرات توافق هسته‌ای ایران بودند، او جا گذاشته شد. این غیرقابل قبول است. نباید هیچ‌گاه تکرار شود.»

این عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده افزود: «دولت جو بایدن باید اطمینان دهد همه گروگان‌های آمریکایی در ایران به خانه بازگردند. این شهروندان آمریکایی بی‌گناه سال‌ها اتهام‌های نادرست، شرایط نامساعد و دوری از عزیزان خود را تحمل کرده‌اند. ایران باید این گروگان‌ها را سریعا آزاد کند. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا باید با خانواده آن‌ها دیدار کند و روایت زندگی آن‌ها را بشنود و کامل کردن جمع این خانواده‌ها را اصلی‌ترین اولویت قرار دهد.»

مایکل مک‌کال گفت: «ایران همچنین باید در مورد سرنوشت باب لوینسون، حقیقت را بگوید. خیلی از زمان آن گذشته که این آمریکایی‌های بیگناه، آزاد شوند. بیایید آن‌ها را آزاد کنیم. همین حالا.»