خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه از خودسوزی مدیر یکی از دبیرستان‌های اصفهان در مقابل ساختمان دادگستری این شهر خبر داد.

امین کیانپور، معلم ریاضی و مدیر دبیرستان نجفی یک در ناحیه پنج آموزش و پرورش اصفهان، روز یک‌شنبه، ششم تیرماه، مقابل ساختمان دادگستری کل استان اصفهان در خیابان نیکبخت این شهر با بنزین، خود را آتش زده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یکی از همکاران آقای کیانپور نوشت که این معلم و مدیر مدرسه، ۴۳ ساله بوده، سابقۀ برخورد عصبی و رفتار غیر معمول و پیش‌بینی نشده نداشته، بسیار آرام و فهمیده بوده و توانایی او در تدریس درس ریاضی نیز تا حدی بوده که همۀ مدارس درخواست داشته‌اند با او همکاری کنند.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، امین کیانپور مدت‌ها درگیر پرونده شکایت برای باز پس‌گیری آپارتمانی بوده که مالک آن را به دو نفر از جمله آقای کیانپور فروخته است.

او پس از مدت‌ها رفت و آمد به دادگاه، اعلام کرده بوده که اگر حقش را به او ندهند خود را مقابل ساختمان دادگستری آتش می‌زند و وقتی دادگاه حق را به خریدار اول داده، تهدید خود را عملی کرده است.

همکار امین کیانپور به خبرگزاری ایسنا گفته است که همه در بهت و حیرت هستند و در این وضعیت اقتصادی، فرهنگیان شرایط بسیار سختی دارند.

او گفته است: «معاون پرورشی مدرسۀ ما با ۲۶ سال سابقۀ معلمی هنوز مستاجر است و صاحبخانه از او ۳۰۰ میلیون تومان رهن خواسته است. مگر درآمد یک معلم چقدر است؟ وقتی با این شرایط، فردی صاحب خانه می‌شود اما یکباره به او می‌گویند که خانه متعلق به دیگری است و باید آن را تخلیه کنی چه حالی به او دست می‌دهد؟»

از سال ۹۹ تاکنون، چندین گزارش‌ از خودسوزی و خودکشی کارگران و دیگر اقشار اجتماعی در ایران به‌دلیل افزایش فقر و فشارهای اقتصادی منتشر شده است.