مردی در ایالت آریزونا در آمریکا با یک وانت گروهی از دوچرخه سواران شرکت کننده در یک برنامه خیریه را زیر گرفته و شش نفر آنها را به شدت زخمی کرده است.

این حادثه در حدود ساعت ۰۷:۲۵ صبح (۱۴:۲۵ گرینویچ) روز شنبه در شهر “شو لو” در حدود ۲۹۰ کیلومتری شمال شرقی فینیکس روی داد.

پلیس گفت که مظنون، که یک مرد سفیدپوست ۳۵ ساله توصیف شد، از صحنه گریخت اما ماموران او را تعقیب کردند.

ماموران در حدود ۱.۶ کیلومتری محل حمله در پشت یک فروشگاه سخت افزار او را با تیر زدند که به شدت زخمی شد اما حال او پایدار توصیف می شود.

کریستین ام اسلِیتِر، سخنگوی اداره پلیس “شو لو” به خبرنگاران گفت: “جامعه ما از این حادثه تکان خورده و در فکر زخمی ها و خانواده های آنها هستیم و برایشان دعا می کنیم.”

پلیس گفت که اداره کلانتری بخش ناواهو درحال کمک به تحقیقات است و اداره ایمنی عمومی آریزونا هم درباره تیراندازی پلیس به مظنون تحقیق می کند.

شش دوچرخه سوار به سرعت به بیمارستان منتقل شده اند که حال چهار نفر آنها وخیم گزارش می شود. حال دو نفر دیگر بد اما پایدار است.

پلیس گفت که دو یا سه نفر دیگر هم شخصا به بیمارستان مراجعه کرده اند و وضعیت آنها پایدار است.

مایک گادوین صاحب یک فروشگاه دوچرخه سواری محلی که هزینه برگزاری مسابقه را تامین کرده بود به نیویورک تایمز گفت دوچرخه سوارانی که هدف قرار گرفتند جزو گروه “کلاس ممتاز” مردان در سنین ۵۵ به بالا بودند.

این مسابقه در مسیری ۹۳ کیلومتری در شرق آریزونا انجام می شد و هدف آن جمع آوری کمک برای مدرسه “مانتن کریتسیان”، که یک مدرسه ابتدایی مذهبی در “شو لو” است، بود