متولیان صنعت تولید گوشت قرمز در ایران از کاهش مصرف سرانه گوشت و در عین حال افت کیفیت آن به دلیل خشکسالی در این کشور خبر داده‌اند.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام ایران در گفتگویی با خبرگزاری کار ایران-ایلنا- گفته: “به طور معمول میزان مصرف گوشت قرمز در کشور ۱ میلیون تن و میزان تولید ۸۸۰ هزار تن است، اما اکنون میزان مصرف به نصف یعنی ۵۰۰ هزار تن کاهش یافته و تولید بیش از ۸۸۰ هزار تن است.”

او گفته: “رکورد بازار باعث شده ۳۸۰ هزار تن گوشت قرمز تولید شده در ایران بی‌مشتری بماند.”

از سوی دیگر، خشکسالی اخیر در مراتع ایران باعث کاهش علوفه و تهدید سلامت دام‌ها شده است؛ عده زیادی از دامداران می‌گویند توان خرید نهاده‌های دامی را ندارند.

آقای پوریان گفته: “کمبود آب و علوفه در پی خشکسالی، سلامت دام‌ها را با مشکل مواجه کرده است.”

او اضافه کرده که: “قصابان از افزایش تعداد جگر سوراخ شده دام‌ها و کاهش کیفیت گوشت آن‌ها در اثر گرسنگی و تشنگی خبر می‌دهند.”

به گفته فعالان این صنعت، شرایط اخیر باعث ضرردهی تولید در این بخش شده و رغبت برای فعالیت در این بخش کاهش یافته است.

گوشت
بنابر اعلام مرکز آمار ایران قیمت گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های در ۱۲ ماه منتهی به تیر ماه بیش از ۴۸ درصد نسبت به پارسال گرانتر شده است.

از جمله دلایل کاهش مصرفته سرانه گوشت قرمز و رکود این بازار وخامت شرایط اقتصادی شهروندان ایرانی و کاهش قدرت خرید مردم بوده است.

مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود نرخ تورم سالانه در تیر ماه امسال (۱۴۰۰) برای خانوارهای ایرانی را ۴۴/۲ اعلام کرده است.

این نرخ برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۴۳/۷ درصد و ۴۷/۳ درصد است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر قیمت‌ها در یک سال منتهی به ماه مورد نظر(تیر ماه)، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است.

نگاهی به جزئیات آمار ارائه شده توسط این مرکز نشان می‌دهد که گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در دوازده ماه منتهی به تیر ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته بیش از ۴۴ درصد افزایش قیمت داشته است.

بر اساس آنچه مرکز آمار ایران اعلام کرده، در این مدت قیمت گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آنها بیش از ۴۸ درصد گرانتر شده است.

در حالیکه مصرف گوشت قرمز در ایران کاهش یافته، دامداران هم به “گرانی علوفه و نهاده‌های دامی” معترضند.

کمبود نهاده‌های دامی از یکسو و افزایش هزینه‌های تولید در ماه‌های اخیر به کاهش رغبت تولیدکنندگان این صنف و کم شدن عرضه منجر شده است.

طی سال‌های گذشته با افزایش قیمت گوشت، مرغ به همراه ماهی جایگزین گوشت قرمز شده که قیمت آنها هم افزایش یافته است.