یک مقام ارشد اروپایی می‌گوید به رغم برگزاری انتخابات در ایران، مذاکرات روز جاری هسته‌ای با جمهوری اسلامی مثل همیشه و به صورت عادی انجام شده است.

به گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، این مقام ارشد اروپایی که نخواست نامی از وی برده شود اعلام کرد که ششمین دور مذاکرات هسته‌ای تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۲۸ خرداد گفت که اما مذاکرات هسته‌ای در این روز به صورت عادی مثل هر روز دیگری انجام شده است.

این مقام اروپایی در ادامه از «پیشرفت زیاد» در مذاکرات هسته‌ای خبر داده و گفته است کماکان موضوعات کلیدی سیاسی باقی مانده که البته در کنار هر مذاکره پیچیده‌ای چنین مسائلی وجود دارد.

ند پرایس می‌گوید، درباره ششمین دور مذاکرات برجام در وین چارچوب زمانی نداریم

آمریکا: چالش‌ها در مذاکرات وین همچنان پابرجا هستند

ششمین دور مذاکرات هسته‌ای از شنبه هفته جاری در وین آغاز شده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد از ابتدای مذاکرات پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما هنوز چالش‌هایی وجود دارد.

وی گفت آمریکا محدودیت زمانی ندارد و روی مسائل باقی‌مانده کار خواهد شد.

قبل از وی عباس عراقچی نماینده ایران در کمیسیون مشترک برجام گفته بود «از هر زمان دیگری به توافق نزدیکتر شده‌ایم». آقای عراقچی نیز تاکید داشته که نتایج انتخابات تاثیری در مذاکرات هسته‌ای ندارد و این یک موضوع کلان سیاست خارجی کشور است.

همچنین میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که هفته گذشته اظهار امیدواری کرده بود این دور از مذاکرات هسته‌ای، آخرین دور باشد، با انتشار توئیتی گفته است «طبیعی است که مذاکراتی چنین پیچیده نیاز به زمان دارد».

وی گفت طی دو روز گذشته پیرامون یک موضوع بسیار حساس، شفافیت حاصل شده است. آقای اولیانوف توضیح بیشتری در این زمینه نداد.