غلامعلی حداد عادل، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی روز گذشته هدف انتقادهای تند محمود احمدی‌نژاد و برخی دیگر از اصولگرایان قرار گرفت و القابی چون «دستبوس فرح» و «وحدت شکن» دریافت کرد.

آقای حداد عادل که اکنون به عنوان رئيس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، به عنوان رهبر انتخاباتی این طیف برای انتخابات ریاست‌جمهوری ایفای نقش می‌کند، روز اول اسفند با اشاره به تحرکات انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد و جامعه روحانیت مبارز از آنها انتقاد کرده بود.

او گفته بود که تکلیف احمدی‌نژاد روشن است و مانند سال ۹۶ در انتخابات ردصلاحیت می‌شود.

حداد عادل همچنین تاکید کرد که «آمدن احمدی‌نژاد در انتخابات را اصلا در نظر نگیرید» و «چنین اتفاقی نخواهد افتاد».

در واکنش به این سخنان، محمود احمدی‌نژاد روز گذشته گفت حرف‌های حداد عادل، «حرف دشمن» بوده و نشانه «مهندسی قطعی انتخابات توسط شورای نگهبان» است.

او همچنین حداد عادل را فردی توصیف کرد که « قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می‌بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب اللهی شدند».

آقای احمدی‌نژاد همچنین مدعی شد که عکسی از دستبوسی وجود داشته است ولی اردیهبشت سال ۹۰ نیروهای امنیتی نزدیک به حداد عادل این عکس را که در اختیار پریوش همسر حسین فاطمی ، وزیر خارجهٔ کابینه مصدق، بوده است، ضبط کرد‌ه‌اند.

آقای حداد عادل تاکنون به سخنان احمدی‌نژاد واکنشی نشان نداده است. او سال ۹۴ که چنین موضوعی در فضای سیاسی ایران مطرح شد، گفت در سال‌های قبل از انقلاب ارتباطی با دفتر شهبانو فرح پهلوی نداشته است.

غلامعلی حداد عادل در سخنرانی اخیر خود همچنین از جامعه روحانیت مبارز که قصد تبدیل شدن به محور وحدت در میان اصولگرایان دارد انتقاد کرد و گفت اصولگرایان در انتخابات با «کثرت پدر» و «کثرت نامزد» مواجه هستند.

این سخنان با واکنش منفی اعضای جامعه روحانیت مبارز مواجه شده است. مصطفی پورمحمدی، دبیر جامعه روحانیت مبارز گفته است: « برخی به پدرخواندگی حمله می کنند ولی می خودشان مخفیانه این مدل را پیگیری می کنند».

حسین ابراهیمی، عضو این جامعه هم گفته است که آنها دنبال «پدرخوانده شدن» نیستند و حداد عادل نباید سخنان «وحدت‌شکن» به زبان بیاورد.

گروه‌های اصولگرا در حال حاضر در سه طیف ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که غلامعلی حداد عادل مسئولیت آن را بر عهده دارد، شورای وحدت که مصطفی پورمحمدی، دبیر جامعه روحانیت مبارز برای آن برنامه‌ریزی کرده است و جبهه پایداری که صادق محصولی، دبیرکل این جبهه پیگیر فعالیت‌های آن است، برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آینده در حال برنامه‌ریزی هستند.