خبرگزاری هرانا از بازداشت بیش از ۱۲ نفر در دو شهر شیراز و مشهد خبر داده است.

بر اساس این گزارش‌ها، بهروز فرزندی اردکانی، شهروند بهائی ساکن شیراز روز سه‌شنبه، ۱۷ فروردین‌ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

سعید اتحاد، قاسم معصومی، سیامک هنرور، سروش آبادی، صدیقه اقدسی و عالیه فروتن، دیگر شهروندان بهایی ساکن شیراز هستند که روز سه‌شنبه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند. لوازم شخصی این شهروندان همچون کتاب‌ها و وسایل الکترونیکی آنها هم ضبط شده است.

در شهر مشهد هم نیکا پاکزادان، ساناز اسحاقی، نکیسا حاجی‌پور و نغمه ذبیحیان، چهار شهروند بهائی ساکن این شهر روز سه‌شنبه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای این شهر بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری هرانا، این شهروندان مهرماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب مشهد به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند و این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی تایید شده بود.

در چهار دهه گذشته گزارش‌های متعددی درباره بازداشت، اعدام و محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه‌ها و حق امرار معاش منتشر شده است و حتی گورستان‌های پیروان این آیین مورد بی‌احترامی قرار گرفته است.