مصاحبه کامل اپرا وینفری، چهره تلویزیونی آمریکا با مگان و هری هفته آینده ابتدا در آمریکا و یک شب پس از آن در بریتانیا پخش می‌شود

مگان مارکل همسر هری، نوه ملکه بریتانیا می‌گوید که اعضای خاندان سلطنتی و کاخ باکینگهام نمی‌توانند از او و شاهزاده هری انتظار سکوت داشته باشند “در حالیکه همچنان به دروغگویی‌ها” علیه این دو ادامه می‌دهند.

مگان، این جملات را در مصاحبه‌ای با اپرا وینفری، چهره سرشناس تلویزیونی آمریکا مطرح کرد.

در تبلیغ سی ثانیه‌ای از مصاحبه اپرا وینفری که امروز پخش شد، اپرا از مگان می‌پرسد از اینکه خاندان سلطنتی “حقایقی که در این مصاحبه می‌گوید را می‌شنوند” چه احساسی دارد؟

مگان همچنین درباره اینکه آیا مطرح کردن این حرف‌ها خطر از دست رفتن چیزهایی را به دنبال دارد، گفت که “در حال حاضر هم خیلی چیزها از دست رفته است.”

مشروح کامل این مصاحبه قرار است روز یکشنبه ۷ مارس از شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس پخش شود و یک شب پس از آن یعنی دوشنبه ۸ مارس از تلویزیون آی تی وی در بریتانیا پخش می‌شود.

انتظار می‌رود که جزئیاتی از دوران کوتاه زندگی مشترک هری و مگان با خاندان سلطنتی بریتانیا منتشر شود.

در همین حال کاخ باکینگهام اعلام کرده است که درباره ادعای بدرفتاری مگان مارکل با کارکنان خاندان سلطنتی، تحقیقاتی را آغاز کرده است.

اتهام بدرفتاری به مگان پس از ضبط مصاحبه این زوج با اپرا وینفری در یک روزنامه بریتانیایی مطرح شد. مگان مارکل این اتهام را رد کرده است.

شاهزاده هری و مگان مارکل که لقب دوک و دوشس ساسکس را دارند از ماه مارس پارسال از نقش خود به عنوان اعضای ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا استعفا دادند و در حال حاضر در کالیفرنیا آمریکا زندگی می‌کنند.

این دو، ژانویه سال گذشته، به طور ناگهانی اعلام کردند که از نقش خود به عنوان اعضای “ارشد” خاندان سلطنتی بریتانیا کاسته و خواهان استقلال مالی خود شدند.

آن زمان، کاخ باکینگهام از این تحول ابراز “تاسف” کرد و گفته شد که مقام های ارشد خاندان سلطنتی از این بیانیه که بدون مشورت با اعضای ارشد خاندان سلطنتی منتشر شده بود “آزرده‌اند.”

مگان مارکل و شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا ماه مه سال ۲۰۱۸ ازدواج کردند
مگان مارکل و شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا ماه مه سال ۲۰۱۸ ازدواج کردند

ماجرای ‘اتهام بدرفتاری’ به مگان مارکل چیست؟

روزنامه تایمز چاپ بریتانیا روز سه‌شنبه در گزارشی ادعا کرد که مگان مارکل بابت دورانی که نقش اعضای ارشد خاندان سلطنتی را داشته با یک شکایت درباره بدرفتاری رو به روست.

به نوشته این روزنامه، این شکایت مربوط به سال ۲۰۱۸ و اوایل دوران پس از ازدواج مگان مارکل و شاهزاده هری بوده که این دو در کاخ کنزینگتون در لندن زندگی می‌کردند.

روزنامه تایمز به ایمیلی که به وسیله یکی از کارکنان درز کرده استناد کرده و مگان مارکل را متهم کرده که دو نفر از دستیاران شخصی خود را از کاخ بیرون انداخته است. در این گزارش ادعا شده که مگان مارکل یکی دیگر از کارکنان را هم تحقیر کرده است.

کاخ باکینگهام، که مسئولیت استخدام کارکنان و خدمه خاندان سلطنتی را دارد در واکنش به این خبر در بیانیه ای از اتهامات مطرح شده در تایمز “به شدت ابراز نگرانی کرد” و اعلام کرد که تیم اداری در حال تحقیق درباره وضعیت مطرح شده در مقاله تایمز هستند.

در بیانیه باکینگهام آمده: “سال‌هاست که در قصرها و کاخ‌های سلطنتی مقررات حفظ احترام و شان محیط کار اجرا میشود و هیچگونه بدرفتاری و قلدری در فضای کار تحمل نمی‌شود و نخواهد شد.”

در بخشی از تحقیقات کاخ باکینگهام از کارکنان کنونی و سابق خاندان سلطنتی به طور محرمانه درباره تجربه کار با مگان سوال خواهد شد.

‘حمله به شخصیت او’

مگان مارکل و شاهزاده هری اتهامات مطرح شده درباره بدرفتاری با کارکنان را رد کردند.

در یک بیانیه که توسط سخنگوی مگان مارکل در واکنش به مطلب روزنامه تایمز منتشر شده آمده: “دوشس از این حمله اخیر که در واقع به شخصیت او شده، متاسف و ناراحت است، بخصوص که خود او کسی بوده که هدف بدرفتاری قرار گرفته است و خود را عمیقا متعهد به حمایت از کسانی می‌داند که چنین درد و ضربه ای را تجربه می‌کنند.”

در بیانیه آمده: “او مصمم است که به کارهایش برای ایجاد همدردی و دلسوزی در سراسر جهان ادامه دهد و تلاش می‌کند الگویی باشد از کسی که کارهای خوب و درست انجام می‌دهد.””

شاهزاده هری و مگان مارکل پیشتر علنا از فشار روحی شدید ناشی از توجه فوق العاده رسانه‌ها به زندگی‌شان پرده برداشته بودند و شاهزاده هری در یک مصاحبه گفته بود که از دلایل کناره گیری از نقش خود در خاندان سلطنتی حفظ خانواده خود از فشار رسانه‌هاست.

ماه گذشته، این زوج اعلام کردند که دیگر به سمت‌های خود به عنوان اعضای ارشد خاندان سلطنتی باز نخواهند گشت.