نازنین بنیادی و شهره آغداشلو در اسکار

Screen Shot 2023-03-12 at 9.02.25 PM

نازنین بنیادی در اسکار: آمده ام از مردم ایران حمایت کنم

‌ساعاتی پیش از آغاز مراسم اسکار ۲۰۲۳ نازنین بنیادی،‌ بازیگر و فعال سیاسی مخالف حکومت ایران به بهمن کلباسی که برای پوشش مراسم به لس‌آنجلس رفته است گفت که به مراسم اسکار دعوت شده است و به این مراسم آمده تا بتواند صدای زن، زندگی، آزادی معترضان ایران را انعکاس دهد. او گفت که با اینکه برنامه‌ای برای صحبت درباره اعتراضات ایران در این مراسم در نظر گرفته نشده است اما او قصد دارد با صحبت با رسانه‌های مختلف صدای مردم ایران باشد.

  • نام کشته شدگان اعتراض‌های ایران بر پیراهن شهره آغداشلو

    شهره آغداشلو، بازیگر ایرانی ساکن آمریکا در مراسم اسکار که هم‌اکنون در لس‌آنجلس در جریان است با پیراهنی ظاهر شد که بر یک طرف دامن آن مهسا امینی،‌ هاجر عباسی و نیکا شاکرمی نوشته شده بود و بر طرف دیگر آن شعار «زن، زندگی، آزادی»‌.

    کشته شدن مهسا امینی در بازداشت به دلیل حجاب موجب شروع اعتراضات اخیر در ایران شد، هاجر عباسی زن سالمندی بود که جزو اولین کشته‌های اعتراضات مهاباد بود و نیکا شاکرمی دختر معترض ۱۶ ساله‌ای بود که ماموران جسدش را بعد از ۱۱ روز مفقودی به خانواده‌اش تحویل دادند. ‌در مراسم امسال نازنین بنیادی، بازیگر و فعال سیاسی به بهمن کلباسی گفت به این مراسم آمده تا صدای اعتراضات ایران باشد.