روز پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد، متن نامه یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی منتشر شد که آن را به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، ارسال و در آن اعلام کرده که آقای رئیسی برای رسیدگی عادلانه به این پرونده «هیچ کاری انجام نداده و حتی به متخلف مسئولیت هم داده است».

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن و کارشناس شورای عالی قرآن، از حدود ۹ سال پیش با اتهام «آزار و اذیت جنسی» روبه‌رو است.

پس از افشای برخی موارد «آزار و اذیت جنسی» توسط این قاری قرآن، والدین برخی از قاریان نوجوان از وی شکایت کردند ولی قوه قضائیه جمهوری اسلامی در بهمن‌ ۹۶ او را «تبرئه» کرد.

زمانی که خانواده‌های قربانیان درخواست تجدیدنظر دادند، دادگاه یادشده در حکم تبرئه سعید طوسی نوشت که «شوخی‌های رکیک و زننده و بیان مطالب غیراخلاقی و حتی ماساژ دادن و مُلاعِبه، از ارکان متشکله بزه محسوب نمی‌شود».

ابراهیم رئیسی، نامزد اصلی اصول‌گرایان در انتخابات ۱۴۰۰ است که بخت اصلی پیروزی در این انتخابات معرفی شده و خودش می‌گوید برای مبارزه با فساد و اجرای عدالت وارد رقابت‌ها شده است. اکنون یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی خطاب به آقای رئیسی به‌کنایه نوشته است که «این پرونده محک خیلی خوبی برای اثبات صدق سخنان حضرتعالی بود.»

در ادامه این نامه آمده است: «جناب آقای رئیسی توقع شاکیان مظلوم این پرونده این بود که حضرتعالی پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌کردید که مجدداً مورد بررسی قرار گیرد تا عدالت به دست شما جاری و ساری گردد ولی متأسفانه هیچ کاری انجام ندادید!»

این شاکی پرونده می‌افزاید: «ما توقع داشتیم این بدعت غیرقانونی که هرکس در شرایط متهم جرمی مرتکب شد نباید در دادگاه محاکمه شود به دست حضرتعالی که داعیه مبارزه با فساد و شکستن خطوط قرمز را در اجرای عدالت دارید شکسته گردد.»

پیش از این، یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی، قاری قرآن، از غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه به عنوان عامل اصلی صدور حکم تبرئه برای سعید طوسی نام برده و گفته است علاوه بر صدور حکم تبرئه سعید طوسی، شاکیان این پرونده تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند