نیوانگلند پتریوتز سوپربال را برد و تاریخ‌ساز شد

نیوانگلند پتریوتز با پیروزی ۳-۱۳ یکشنبه شب (۳ فوریه) مقابل لس‌آنجلس رمز، مسابقه سوپربال را برد و به این ترتیب با شش پیروزی در این مسابقه با رکورد بیشترین برد که متعلق به پیترزبورو استیلرز بود، مساوی کرد.

مسابقه سوپربال هر سال بین صدرنشین دو کنفرانس لیگ فوتبال آمریکایی در آمریکا برگزار می‌شود.

قهرمانی پتریوتز همچنین رکوردی را به نام تام بردی، کوارتربک این تیم ثبت کرد. او با این پیروزی صاحب ششمین حلقه سوپربال شد و از رکورد چارلز هیلی عبور کرد.

تام بردی ۴۱ ساله پس از بازی گفت: “سالی باورنکردنی را پشت سر گذاشتیم و برای رسیدن به این افتخار بیش از هرچیزی جنگیدیم. بازیکنان رمز خوب بازی کردند، دفاع آن‌ها عالی بود و کار را برای ما سخت کردند.”

بیل بلیچیک که موفق‌ترین مربی تاریخ سوپربال بود نیز حالا با ۶۶ سال تبدیل به مسن‌ترین مردی شد که سوپربال را برده است. سرمربی پتریوتز پس از بازی گفت: “پیروزی شیرینی بود. از آغاز فصل تا اواسط آن هیچ کس روی ما حساب نمی‌کرد اما حالا ما اینجا هستیم.”


نگاهی به سوپربال امسال

  • تیم لس‌آنجلس رمز برای شرکت در سوپر بال ۳۱۱۰ کیلومتر سفر کرد، نزدیک به دو برابر رقیبشان، پتریوتز.
  • ورزشگاه مرسدس بنز آتلانتا که سال ۲۰۱۷ افتتاح شد، ۷۵۰۰۰ صندلی دارد. بزرگ‌ترین ورزشگاه آمریکا، متعلق به دانشگاه میشیگان با ۱۰۷۶۰۱ نفر ظرفیت است.
  • پتریوتز سومین تیم تاریخ است که برای سومین سال پیاپی به سوپربال رسیده است. دو تیم قبلی میامی دلفینز (۷۳-۱۹۷۱) و بوفالو بیلز (۹۳-۱۹۹۰) بودند.
  • رمز چهار بازیکن دارد که تجربه حضور در سوپربال را داشته‌اند اما ۳۸ بازیکن بازیکن پتریوتز سابقه حضور در سوپربال را دارند.
  • این مسابقه ۱۷ سال بعد از سوپربال ۳۶ برگزار شد؛ روزی که پتریوتز توانست رمز را شکست دهد.
  • امسال اجرای بین دو نیمه به عهده گروه مارون ۵ بود و دو خواننده رپ (تراویس اسکات و بیگ بوی) هم آن‌ها را همراهی کردند.

سوپربال ۵۳ در تصاویر

Mercedes-Benz stadiumنمایی زیبا از ورزشگاه مرسدی بنز در آتلانتا که میزبان سوپربال ۵۳ بود
Trumpحتی اگر در هواپیمای حمل ریاست جمهوری باشید و حتی اگر دونالد ترامپ در حال عبور باشد، نمی‌توان از تماشای سوپربال صرفنظر کرد
Rams cheerleader Quinton Peron smilesلبخند کوینتون پرون میان سایر “چیرلیدر‌های” لس‌آنجلس. او و ناپلئون جینیز اولین چیرلیدرهای مرد سوپربال هستند
Sean McVay and Jared Goffاین اولین سوپربال شون مک‌وی، سرمربی رمز و خارد گوف، کوارتربک این تیم بود. اما آن‌ها به ترتیب به ۳۳ و ۲۴ سال هنوز فرصت زیادی برای پیروزی در این مسابقه دارند

موضوعات مرتبط

You may also like...

ege123