نیویورک تایمز: ترامپ در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ فقط ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد داده است

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی که روز یک‌شنبه ششم مهرماه منتشر کرد،‌ نوشت دونالد ترامپ سال ۲۰۱۶، فقط ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد پرداخت کرده‌ است.

آقای ترامپ در این سال به عنوان رئيس‌جمهوری آمریکا انتخاب شد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، او طی ۱۵ سال گذشته ۱۰ سال مالیات نپرداخته است.

آقای ترامپ از تمامی روش‌های ممکن برای جلوگيری از انتشار سوابق مالیاتی خود جلوگیری کرده و نخستین رئیس‌جمهوری آمریکا در تاریخ مدرن است که این سوابق را علنی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، سوابق مالیاتی آقای ترامپ که روز یکشنبه منتشر شد برخلاف ادعاهای اوست که خود را یک تاجر موفق و میهن پرست توصیف کرده است. این سوابق نشان می‌دهد که او در بخشی از فعالیت‌های اقتصادی خود ضرر کرده و در خارج از آمریکا درآمدهایی داشته که می‌تواند با موقعیت او به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا در تضاد باشد.

سوابق مالیاتی آقای ترامپ نشان می‌دهد که او در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۴۵ میلیون دلار درآمد داشته ولی در برگه مالیاتی خود اعلام کرده که ۴۷.۴ میلیون دلار ضرر کرده است.

این سوابق مالیاتی در عین حال نشان می‌دهند که چگونه یک میلیاردر با سابقه هیچ مالیات و یا رقم بسیار ناچیزی می‌پردازد ولی یک فرد از طبقه متوسط آمریکا به مراتب رقم بیشتری می‌پردازد.

حدود نیمی از آمریکایی‌ها به دلیل پایین بودن رقم درآمد خود مالیات نمی‌پردازند. ولی ارقام اداره فدرال نشان می‌دهد که میزان متوسط مالیات بر درآمد سالانه در ۲۰۱۷ حدود ۱۲ هزار دلار یعنی ۱۶ برابر رقمی بوده است که رئیس‌جمهوری پرداخت کرده است.