هشتگ مهسا امینی در توئیتر از مرز ۲۹ میلیون مورد گذشت

Screen Shot 2022-09-22 at 11.26.34 AM

هشتگ مهسا امینی در شبکه اجتماعی توئیتر روز پنج‌شنبه با عبور از مرز ۲۹ میلیون مورد، رکوردی دست‌نیافتنی برجای گذاشت.

تا لحظه انتشار این خبر، مجموع هشتگ‌هایی که به اسم مهسا امینی زده شده بیش از ۲۹ میلیون و ۱۳۳ هزار مورد بوده است. این آمار شامل هشتگ‌های #مهسا_امینی، #مهساامینی، #mahsa_amini و #mahsaamini می‌شود.

جان باختن این دختر ۲۲ ساله در بازداشت گشت ارشاد خشم عمومی را در ایران برانگیخته و به اعتراضات گسترده‌ای در سراسر کشور انجامیده است.

این رخداد همچنین بازتابی جهانی داشته است و بسیاری از نویسندگان، ورزشکاران، سیاستمداران و هنرمندان سرشناس جهان به آن واکنش نشان داده و از اعتراضات زنان ایرانی به حجاب اجباری حمایت کرده‌اند.

فردوسی‌پور: صدا و مطالبات به‌حق مردم باید شنیده شود

عادل فردوسی‌پور، مجری سرشناس و سابق برنامه ورزشی ۹۰، با انتشار ویدئویی از اعتراضات مردمی اخیر در ایران حمایت کرد و خواستار پاسخ‌گویی حکومت به «مطالبات به‌حق» مردم به جای اعمال «خشونت و محدودیت» علیه معترضان شد.

بر اساس ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی از عادل فردوسی‌پور منتشر شده است، مجری سابق شبکه سوم رادیو و تلویزیون حکومتی ایران ضمن اشاره به درگذشت مهسا امینی و ابراز همدلی با مردم می‌گوید که «صدا و مطالبات به‌حق مردم باید شنیده شود».

عادل فردوسی‌پور تصریح کرده که «پاسخ مطالبات مردم، خشونت و محدودیت نیست» و ایستادگی مردم را در برابر شرایط سخت اقتصادی و محدودیت‌های اجتماعی در چند دهه گذشته ستوده است.

این ویدئو پس از آن منتشر می‌شود که در شبانه‌روز گذشته مسعود کیمیایی و مهران مدیری، دو تن از سرشناس‌ترین چهره‌های سینما و تلویزیون، نیز در ویدئوهایی جداگانه حمایت خود را از اعتراضات مردمی اخیر اعلام کردند.

در روزهای گذشته کاربران شبکه‌های اجتماعی بار دیگر خشم خود را از سکوت شماری از چهره‌های سرشناس و سلبریتی‌ها در قبال رخدادهای جاری در ایران به‌ویژه جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد ابراز کرده‌اند.

مجری سابق برنامه ۹۰ نیز از جمله کسانی بود که به دلیل سکوت خود تا پیش از این مورد انتقاد قرار گرفته بود.

واتس‌اپ: شماره‌های تماس کاربران ایرانی را مسدود نکرده‌ایم

شبکه پیام‌رسان واتس‌اپ روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که شماره‌های تماس کاربران ایرانی در این شبکه را مسدود نکرده است.

این شبکه تصریح کرد که ما هستیم تا ارتباط خصوصی در جهان را تامین کنیم.

واتس‌اپ افزوده است: ما در تلاش هستیم که دوستان ایرانی خود را در ارتباط نگه داریم و هر اقدامی را در حد توان فنی خود انجام خواهیم داد تا خدمات خود را فعال و مداوم نگه داریم.

نقشه گسترش اعتراض‌های سراسری در ایران، ۳۱ شهریور

نقشه گسترش اعتراض‌های سراسری در ایران، ۳۱ شهریور