فرمانده انتظامی زاهدان می‌گوید “هشت عضو یک خانواده زاهدانی در یک جنایت به قتل رسیدند”.

محمود سعادتی فرمانده انتظامی زاهدان پلیس در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر امروز “در پی اعلام خبر وقوع قتل از سوی یکی از شهروندان” در جریان این جنایت قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در این جنایت دو زن، سه پسر و سه دختر کشته شدند.

بنابر تحقیقات پلیس، اعضای این خانواده احتمالا شب گذشته به قتل رسیدند.

پلیس می‌گوید عامل یا عاملان قتل متواری‌اند.

رسانه‌های داخلی ایران گزارش داده‌اند که پدر خانواده به علت محکومیت جرایم مواد مخدر “زندانی رای باز” بوده و روز گذشته (دهم خرداد ماه) در ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه خود را به زندان معرفی کرده است.

زندان در ایران به زندان بسته، نیمه باز، باز و مجتمع های حرفه آموزی و کار درمانی “اردوگاه” تقسیم می‌شوند. بر اساس آئین نامه اجرایی سازمان زندانها “زندان باز، زندانی است بدون حفاظت و مأمور مراقب، که زندانی مدت محکومیت خود را در آن با اشتغال بکار یا خدمت می‌گذارند و حق خروج از زندان را نداشته و شبها را در نزدیکترین آسایشگاهی که به همین منظور تعیین شده است استراحت می‌کند”.

پنج سال پیش نیز گزارش قتل هشت عضو یک خانواده در یکی از روستاهای ایرانشهر سیستان و بلوچستان خبر ساز شده بود. در آن زمان، ماموران بهداشت محلی که برای دادن قطره فلج اطفال به منزل یک خانواده در روستای نصر آباد دامن ايرانشهر مراجعه كرده بودند به طور اتفاقی اجساد قربانیان را کشف می‌کنند. عامل قتل روستای نصر آباد مدتی بعد بازداشت و به قصاص محکوم شد.