هشدار جراحان پلاستیک بریتانیا درباره ‘خطرات’ جراحی بزرگ کردن باسن

با انتشار خبر مرگ دومین زن بریتانیایی که عمل جراحی بالا کشیدن و بزرگ کردن باسن انجام داده بود، هشدارها درباره خطرات اینگونه جراحی‌های زیبایی افزایش یافته است.

انجمن جراحان پلاستیک زیبایی بریتانیا اعلام کرده است که این نوع جراحی پلاستیک که به “بالا کشیدن باسن به سبک برزیلی” شهرت دارد، از خطرناک‌ترین عمل‌های جراحی است که انجام می‌شود.

این نوع جراحی پلاستیک با استقبال ستارگان هنری رو به رو شده است.

انجمن جراحان پلاستیک زیبایی بریتانیا هشدار داده است که در حال حاضر بسیاری از بریتانیایی‌ها به دلیل هزینه ارزان‌تر جراحی در کشورهای دیگر خود را به خطر می‌اندازند.

”یک مورد مرگ از هر سه هزار نفر ”

جراحی بالا کشیدن باسن به سبک برزیلی، نوعی جراحی پلاستیک است که در آن چربی از قسمتی از بدن برداشته می‌شود و به داخل باسن تزریق می‌شود.

دکتر بوم‌بوم بازداشت شد
ایران در میان ده کشور اول دنیا از نظر جراحی زیبایی
بازیگر پورن ‘به عنوان آرایشگر به ایران سفر کرده است’
جرارد لامبه، جراح پلاستیک و از اعضای انجمن جراحان پلاستیک زیبایی بریتانیا در یکی از برنامه های بی‌بی‌سی اعلام کرد که یک نفر از هر سه هزار نفر در سراسر جهان در اثر مشکلات ناشی از این نوع جراحی می‌میرند.

در ماه اوت گذشته، لیا کمبریج، ۲۹ ساله، پس از انجام این جراحی در کشور ترکیه جان باخت.

در برنامه امروز “ویکتوریا دربی‌شایر” که صبح‌ها از تلویزیون بی‌بی‌سی پخش می‌شود، همچنین از مرگ دومین زن بریتانیایی که حدود سی سال داشته و چنین عمل جراحی را انجام داده است، خبر داده شد.

جرارد لامبه می‌گوید که این نوع جراحی پلاستیک خطر مرگ بالایی دارد چون تزریق چربی در داخل رگ‌های بزرگ می‌تواند باعث انتقال چربی به قلب و مغز شود.

‘باسن من نشت می‌کرد’
یک زن ۲۳ ساله اهل ولز، در غرب بریتانیا، که نخواسته نامش فاش شود، گفت که بعد از انجام این نوع عمل جراحی در ماه فوریه گذشته در ترکیه، گرفتار مشکلات و نگرانی زیادی شده است.

او گفت که سه ماه پس از انجام این عمل جراحی حفره‌های چرکی بر روی باسن او ایجاد شد و “برای مدت‌ها نمی‌توانستم به راحتی راه بروم.”

“راستش را بخواهید پس از اینکه چربی‌ها از این سوراخ‌ها نشت کرد و خارج شد، حالم بهتر شد چون می‌توانستم دوباره راه بروم.”

او گفت که به مدت سه ماه باسنش ترشح داشته و همه لباسهایش را کثیف می‌کرده است: “بوی بدی داشت و من مجبور بودم هر روز آن را باندپیچی کنم.”

“واقعا دلم می‌خواست می‌توانستم به حالت قبل بازگردم. قبلا از شکل بدنم راضی بودم. حالا پول زیادی هم خرج کردم و به این شکل درآمده است.”

‘مشکلات روانی’
بر اساس یافته‌های انجمن جراحان پلاستیک زیبایی بریتانیا، افرادی که عمل جراحی بالابردن و بزرگ کردن باسن را در خارج از این کشور انجام می‌دهند، برای درمان مشکلات ناشی از این جراحی‌ها به خدمات بهداشت و درمان ملی بریتانیا (ان اچ اس) مراجعه می‌کنند و تخمین زده شده که این مساله هزاران پوند هزینه برای ان اچ اس به بار می‌آورد.

مشکلات جدی ناشی از این نوع جراحی از جمله آمبولی ریه و آبسه و عفونت بافت مرده چربی باعث بستری شدن افراد در بیمارستان می‌شود که هزینه‌ای حدود ۱۳ هزار پوند برای هر بیمار خواهد داشت.


ستارگان برنامه های تلویزیونی مانند کیم کارداشیان در مرکز توجه‌ها قرار دارد
شریل پالمر هاگز، وکیل یک موسسه حقوقی که در زمینه طرح شکایت از جراحی‌های خارج از بریتانیا تخصص دارد، می‌گوید که تعداد دخترانی که به دلیل جراحی پلاستیک باسن دچار مشکلات سلامتی شده‌اند و طرح شکایت می‌کنند، افزایش پیدا کرده است.

او می‌گوید: “مشکلات پوستی، قادر نبودن به کار کردن برای مدت طولانی و حتی مشکلات روحی و روانی از جمله دلایل شکایت این افراد از جراحی بوده است.”

“بعضی از شکایت‌ها هم درباره محل تزریق چربی به قسمت اشتباهی بدن بوده برای تزریق چربی به بالای ران به جای باسن.”

”هنوز درد می‌کشم ”

زن دیگری که دو سال پیش برای انجام عمل بزرگ کردن باسن به ترکیه رفته بود، می‌گوید که علت این کار ارزان‌تر بودن عمل جراحی در مقایسه با بریتانیا بوده است.

او که نمی‌خواهد نامش منتشر شود به بی‌بی‌سی گفت که جراح را برای اولین بار ده دقیقه قبل از اینکه به طور کامل بیهوش شود ملاقات کرده است.

چند روز پس از جراحی دچار تب شدید می‌شود و وقتی سعی می‌کند با جراح و پرستاران تماس بگیرد، پیام‌ها و تلفن‌هایش بی‌پاسخ می‌ماند.


این زن به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که دو سال پس از جراحی بزرگ کردن باسن همچنان درد می‌کشد
او در بریتانیا در بیمارستان بستری می‌شود و حدود یک ماه نمی‌تواند سر کار برود.

او می‌گوید که دو سال پس از انجام این عمل جراحی هنوز درد می‌کشد.

خانم پالمر هاگز می‌گوید که بیش از نیمی از شاکیان افرادی هستند که در ترکیه جراحی انجام داده‌اند. مجارستان، بلژیک و اسپانیا هم از دیگر کشورهایی هستند که برای جراحی پلاستیک به آنها سفر می‌کنند.

او می‌گوید اغلب زنان قبل از جراحی برگه‌هایی را بدون خواندن امضا می‌کنند که در واقع شرایط و مقررات جراحی است که در آن آمده “هر نوع اظهار نظر منفی درباره کار این جراحان چه در شبکه های اجتماعی و چه در سایت‌های اینترنتی پیگرد قضایی به دنبال خواهد داشت.”

You may also like...

ege123