زارش شهروند-خبرنگاران از استان خوزستان ایران حاکی از تظاهرات در شهرهای مختلف از جمله سوسنگرد، مسجد سلیمان، الهایی، بهبهان، دزفول و بروز درگیری‌هایی در برخی از این نقاط است. گزارش‌ها حاکی از استقرار نیروهای ضدشورش در شهرهای سوسنگرد و ایذه است و کاربران شبکه‌های اجتماعی و شاهدان عینی گفته‌اند که اینترنت در شهرهای محور اعتراض‌ها قطع است.

گزارش شده اعتراض به بی‌آبی در روز هفتم به استان اصفهان هم کشیده شده است. در تصاویری که گفته می‌شود مربوط به یزدانشهر در اصفهان است مردم فریاد می‌زنند “خوزستان حمایتت می‌کنیم.”

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی گفته که دولت آمریکا از نزدیک اتفاقات خوزستان را دنبال می‌کند از جمله گزارش‌ها درباره آنکه نیروهای امنیتی به روی معترضان آتش گشوده‌اند: “ما از حق ایرانیان برای تجمع مسالمت‌آمیز و ابراز نظرشان حمایت می‌کنیم. ایرانیان مثل هر فرد دیگری باید از این حق استفاده کنند بدون آنکه از خشونت یا بازداشت خودسرانه توسط نیروهای امنیتی هراس داشته باشند. بنابراین ما این اتفاقات [خوزستان] را از نزدیک زیر نظر داریم.”

پایان پست Twitter, 1

همزمان عصر چهارشنبه ۳۰ تیر ماه دادستانی خوزستان به معترضان هشدار داده که به گفته این نهاد قضایی صف خود را از “ضد انقلاب” جدا کنند و اجازه ندهند که “گروه‌های وابسته به بیگانگان امنیت و آرامش خوزستان را به مخاطره اندازند.”

دادستانی خوزستان امشب تهدید کرده که ‌با ایجاد هرگونه ناامنی و بی‌ثباتی و اخلال در نظم عمومی قاطعانه مقابله” می‌کند و با “شدت هرچه تمام‌تر” برخورد می‌کند.

شعارهای تظاهرکنندگان درباره بی‌آبی در خوزستان و درخواست رسیدگی به مشکلات مردم منطقه بوده است.