هفته یازدهم اعتراضات ایران؛ ادامه بازداشت‌ها و صدور کیفرخواست برای معترضان

7

مطابق ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، معترضان شنبه شب نیز در مناطق مختلف تهران و نیز در شهرهای کرج، رشت، اصفهان و الیگودرز در استان لرستان به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی در حمایت از کردستان و علیه رهبر ایران سر دادند.

همزمان، حسین رونقی، فعال مدنی، به قید وثیقه آزاد شد ولی مهدی امیرپور، خبرنگار ورزشی با سابقه به نوشته همسرش نیمه شب ششم آذر از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. دیده‌بان مستقل حقوق بشر کردستان (هه‌نگاو) نیز از بازداشت ۱۲ شهروند کُرد در پیرانشهر خبرداد.

تصاویر ارسالی از شهرهای کردنشین از جمله بوکان حاکی از ادامه حضور نیروهای نظامی و امنیتی برای مقابله با اعتراض‌های مردمی است. حضور نیروهای امنیتی در سایر شهرهای ایران نیز در شرایطی گزارش می‌شود که از صبح روز یکشنبه دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف و خواجه‌نصیرالدین طوسی در تهران و نیز دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج تحصن خود را در اعتراض به بازداشت و ممنوع‌الورودی دانشجویان و جو امنیتی دانشگاه آغاز کردند.A

پوشش زنده اخبار مربوط به اعتراض‌های ایران را در روز یکشنبه ۲۷ نوامبر (۶ آذر) می‌توانید در این گزارش دنبال کنید:

02:07 PM

علی دایی: خودم و خانواده‌ام بی‌شمار تهدید شده‌ایم

علی دایی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام نوشت که «در این ماه‌ها و روزهای اخیر شاهد تهدیدات بی‌شماری علیه خودم و خانوده‌ام از سوی برخی نهادها، رسانه‌ها و افراد ناشناس بوده‌ام که خودشان را پروفسور، فیلسوف و جامعه‌شناس می‌دانند.»
وی سپس پرسید که با این عوام‌فریبی‌ها و تهدیدها به کجا می‌رسید؟