همسر رومن پولانسکی، در اعتراض دعوت برای پیوستن به اسکار را رد کرد

امانوئل سنیه، همسر رومن پولانسکی، فیلمسازفرانسوی، دعوت آکادمی علوم و هنرهای سینما، اسکار، را در اعتراض به اخراج همسرش از این آکادمی سینمایی رد کرد.

خانم سنیه که خود بازیگر و خواننده است، اسکار را به “ریاکاری غیرقابل تحمل” متهم کرده است.

اعضا هیات رئیسه اسکار در ماه مه سال جاری به اخراج آقای پولانسکی از این نهاد رای داد.

آقای پولانسکی در سال ۱۹۷۷ پس از اعتراف به تجاوز، برای ۴۲ روز در زندان بود، پس از آن به اروپا گریخت و تلاش های دولت آمریکا برای استردادش به خاطر برخورداری او از تابعیت فرانسه و لهستان کارساز نبوده است.

رومن پولانسکی که در سال ۲۰۰۲ اسکار بهترین کارگردانی را به خاطر فیلم “پیانیست” دریافت کرد، دو بار دیگر هم نامزد دریافت این جایزه شده است.

اخراج پولانسکی و کازبی از آکادمی اسکار

کوئنتین تارانتینو از رومن پولانسکی در برابر اتهام ‘تجاوز’ دفاع کرده بود

قربانی تجاوز رومن پولانسکی خواستار بسته شدن پرونده شد

آکادمی علوم و هنرهای سینما در مورد دلیل اخراج رومن پولانسکی در بیانیه‌ای گفت: “هیات مدیره آکادمی بر ضوابط اخلاقی که اعضا را ملزم به رعایت ارزش های آن و محترم شناختن شان انسان ها می کند، تاکید دارد.”

خانم سنیه که یکی از ۹۲۸ نفری است که به اسکار دعوت شده است درنامه ای که در یکی از روزنامه های فرانسه چاپ شده اعتراضش را از این آکادمی بیان کرده است.

همسر رومن پولانسکی در بخشی از این نامه نوشته: “من همیشه یک فمینیست بودم. اما چگونه می توانم این حقیقت را نادیده بگیرم که چند هفته پیش آکادمی همسرم را اخراج کرد. همان اکادمی که در سال ۲۰۰۲ به خاطر فیلم پیانیست به او جایزه داد!”

You may also like...