واژگونی اتوبوس حامل طرفداران تیم فوتبال کورینتیانس برزیل جان ۷ نفر را گرفت

10

در پی وقوع تصادف یک اتوبوس در ایالت میناس گرایس برزیل هفت نفر از طرفداران تیم فوتبال کورینتیانس این کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز این اتوبوس حامل هواداران تیم فوتبال کورینتیانس بود که پس از شرکت در مسابقه مقابل کروزیرو در بلو هوریزونته در حال بازگشت به خانه بودند. این مسابقه در نهایت با تساوی ۱-۱ دو تیم به پایان رسیده بود.

بر اساس گزارش‌ها ۴۳ نفر در این اتوبوس حضور داشتند که ۷ نفر جان خود را از دست داده و ۳۶ نفر هم مجروح شده‌اند. از میان زخمی‌ها ۲۷ نفر به بیمارستان منتقل شدند و حال یک نفر هم وخیم گزارش شده است. به گفته آتش‌نشانان این اتوبوس در ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه بامداد کنترل ترمز خود را از دست داده و واژگون شده است.

باشگاه کورینتیانس برزیل از این حادثه ابراز تاسف کرد و همبستگی خود را با خانواده قربانیان اعلام کرد. چندین باشگاه دیگر فوتبال برزیل نیز تسلیت خود را اعلام کردند.

رئیس جمهور لولا داسیلوا، که از طرفداران کورینتیانس است هم به خانواده و دوستان قربانیان تسلیت گفت.

لولا در پستی در شبکه های اجتماعی گفت: امیدوارم مجروحان به زودی بهبود یابند و همچنین بتوانیم به زودی علل وقوع این حادثه را پیدا کنیم. ما به آرامش در هنگام رانندگی، وسایل نقلیه خوب و مطمئن در جاده‌ها نیاز داریم چرا که هیچ راهی برای بازیابی جان‌های از دست رفته وجود ندارد.»