واکنش‌ها به اظهارات جنجالی «مملکت مال حزب‌اللهی‌هاست» در صداوسیما

3

سخنان منصوره معصومی اصل که با عنوان «کارشناس»‌ در شبکه افق حضور یافته بود، واکنش‌های زیادی را از سوی شخصیت‌های سیاسی نزدیک به حکومت ایران در پی داشته است.

شهاب الدین طباطبایی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان با انتقاد شدید از صداوسیمای جمهوری اسلامی، این جملات را «تلخ»، «تأسف‌بار»، «آپارتایدگونه» و برخلاف «اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی» و «تمام شعارهای ابتدای انقلاب» توصیف کرد.

آقای طباطبایی روز یکشنبه ۱۴ آبان‌ماه در نامه‌ای با اشاره به اعتراضات «زن،‌ زندگی، آزادی»‌ از رئیس صداوسیما خواست تا به «دختران و زنان» ایرانی که در این اعتراضات شرکت داشته‌اند فرصت داده شود «تا در برنامه‌ای مشابه به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و خواسته‌های خود بپردازند».

منصوره معصومی اصل روز شنبه ۱‍۳ آبان در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به انتقادها به صداوسیما برای حضور پرشمار افراد حزب‌الهی در برنامه‌های آن گفت که «مملکت مال حزب‌اللهی‌هاست».

او در این برنامه با بیان اینکه به صداوسیما «امید» ندارد و در سیاست‌های آن «تضاد» وجود دارد، گفت: «چرا ابطحی و آذری جهرمی را به تلویزیون دعوت می‌کنید؟»

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات جمهوری اسلامی در واکنش به این اظهارات گفت: «ملت اجازه خالص‌سازی مملکت را نمی‌دهند.»

او در کانال تلگرامی خود با اشاره به اینکه «مملکت فقط متعلق به حزب‌الهی‌ها نیست»‌ نوشت که ایران متعلق به «همه ایرانیان» است.

محمدعلی ابطحی نیز با انتشار ویدئو صحبت‌های خانم معصومی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) گفت که این خانم «مملکت را مال خودشان می‌دانند و بس».

او در ادامه نوشت: «حضور ایشان هم در تلویزیون کار خوبی است. باید مردم با این تفکرات هم آشنا شوند.»