نماینده سابق مجلس ایران معتقد است ابراهیم رئیسی اگر سندی درباره ظلم تمدن ایران‌باستان ندارد از مردم ایران عذرخواهی کند.

بهرام پارسایی، گفته مستندات تاریخی گواه اقتدار تمدن پرافتخار ایران باستان، همراه با احترام به حقوق بشر و برابری اقوام و ادیان و زن و مرد است. اگر آقای رئیسی سندی درباره ظلم این تمدن کشف کرده‌اند، معرفی کنند و در غیر اینصورت، از ایرانیانی که سخن اخیر ایشان را توهین به هویت ملی می‌دانند، عذرخواهی کنند.

دو روز پیش ابراهیم رئیسی در جریان سفر به استان فارس از مجموعه تخت جمشید بازدید کرد و در حاشیه این دیدارگفته بود “یک پیام بنای تخت جمشید خطاب به ستمگران این است که ببینند سرنوشت کسانی که به مردم ظلم می‌کنند، چیست”.

همچنین ابراهیم فیاض فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد خطاب به ابراهیم رئیسی نوشته ” به نظر می‌رسد تلاشی بی‌فرجام برای تحریف ارزش‌های فرهنگی، ملی و تاریخی کشور در حال انجام است”.

او نوشته “ايراني تركيبي از تاريخ ملي و هويت مذهبي خويش بوده است. راه غلط را نرويد. كاري كه سلسله پهلوي كرد را تكرار نكنيد. آنها هويت اسلامي ما را انكار مي‌كردند، شما هويت ملي ما را انكار نكنيد. ايراني به هردوي اينها نياز دارد. به شوكت تاريخي گذشته خويش و دين و مذهب متعالي‌اش”.

آقای زاهد نوشته “تخت‌جمشيد نماد اراده و قدرت و شكوت پدران و مادران ماست. آن را انكار نكنيم. اسكندر مقدوني فكر مي‌كرد با آتش زدنش مي‌تواند آن قدرت بزرگ را انكار كند اما نتوانست. همان‌گونه كه شاهان هخامنشي با به آتش كشيدن آتن نتوانستند شكوه يونان را ضايع كنند”.