سعید لیلاز، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر اقتصادی، در یک برنامه زنده اینستاگرامی در واکنش به انتشار فایل صوتی مصاحبه‌اش با محمدجواد ظریف گفت: «می‌خواهم ببینم آیا دستگاه اطلاعاتی کشور عرضه دارد این شخص را پیدا کند یا مثل ماجرای نطنز بعد از این که پوکید می‌خواهد اسم طرف را رسانه‌ای کند.»

آقای لیلاز ادامه داد:‌ «البته از دستگاه اطلاعاتی که فقط تلفن‌های لیلاز را شنود می‌کند بیشتر از این انتظار نمی‌رود.»

خبرگزاری تسنیم به نقل از او نوشته است که «باید کسی که فایل صوتی را منتشر کرده، چوب در آستینش کرد».

انتشار مصاحبه وزیر خارجه ایران با سعید لیلاز در رسانه‌های خارج از کشور بازتاب گسترده‌ای در عرصه سیاست ایران داشته و از جمله شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد با آقای ظریف شده‌اند.

محمدجواد ظریف در این گفت‌وگو انتقادات بی‌سابقه‌ای را از تسلط نظامیان بر سیاست خارجی ایران مطرح می‌کند و می‌گوید که برخی از این سیاست‌ها از جمله سیاست‌های مربوط به سوریه ناشی از «اراده روسیه» بوده است.

به گفته او، حکومت ایران «میدان» یعنی عرصه فعالیت سپاه پاسداران را بر «دیپلماسی» ترجیح داده و در ادامه قاسم سلیمانی، فرمانده «میدان» نظام، را به وارد کردن آسیب به دیپلماسی دولت روحانی متهم می‌کند.

حال در تازه‌ترین واکنش به انتشار این فایل جنجالی رئیس جمهور ایران این رخداد را ابزاری برای لطمه زدن به مذاکراتی دانسته است که روز سه‌شنبه دور تازه آن در وین برگزار شد.

علاوه بر جنجال بر سر جنبه‌های سیاسی این مصاحبه،‌ ادبیات مورد استفاده آقای لیلاز در این مصاحبه هم در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.

سعید لیلاز در این مصاحبه با لحن و عباراتی به‌ویژه زن‌ستیزانه سخن می‌گوید و این جنبه در شبکه‌های اجتماعی بسیار مورد انتقاد قرار گرفت. او در این باره توضیحی نداده است