در واکنش به ناآرامی و اعتراض مردم در گنبدکاووس، فرمانده سپاه استان گلستان روز پنج‌شنبه تهدید کرد که این نیرو «در پاسداری از امنیت و برخورد با بدخواهان لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد».

استاندار گلستان نیز در همین روز ضمن دادن وعده رسیدگی قضایی سریع به «حادثه تلخ» در گنبدکاووس «رسانه‌های بیگانه» را متهم کرده است که قصد دارند به «وحدت» در استان گلستان خدشه وارد کنند.

هادی حق‌شناس، استاندار گلستان، «تعرض به دو کودک معصوم» در گنبدکاووس را «حادثه‌ای تلخ» خوانده و گفت که «تمام دستگاه‌های مسئول از ابتدا به پرونده ورود کردند».

خبرگزاری مهر به نقل از آقای حق‌شناس که به گنبدکاووس سفر کرده گزارش داده که دستگاه قضایی «در کوتاه‌ترین زمان ممکن» حکم فرد خاطی را صادر خواهد کرد.

همزمان تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که از جو امنیتی و حضور ماموران امنیتی و گارد ویژه در سطح شهر گنبدکاووس حکایت دارند.

مرد ۵۵ ساله‌ای که به آزار جنسی دو کودک در یکی از روستاهای گنبد کاووس متهم است دستگیر شده است. در چند گزارش این دو کودک هفت و هشت ساله و ساکن روستایی ترکمن‌نشین معرفی شده‌اند.

استاندار گلستان در حالی از «تعرض» به دو کودک سخن گفته که پیشتر رئیس دادگستری گنبد کاووس گفته بود پزشکی قانونی فرضیه تجاوز به این دو کودک را رد کرده، ولی «فرد دستگیر شده به اتهام آدم‌ربایی در زندان است».