وزارت اطلاعات مدعی بازداشت «عوامل سناریوی کشته‌سازی» و رابطه افراد مسلح با خواننده تی‌ام‌بکس شد

0

وزارت اطلاعات مدعی بازداشت «عوامل سناریوی کشته‌سازی» و رابطه افراد مسلح با خواننده تی‌ام‌بکس شد

وزارت اطلاعات ایران می‌گوید در روزهای گذشته چند نفر را در استان‌های مختلف بازداشت و از آنها سلاح و بمب ضبط کرده است.

در بیانیه وزارت اطلاعات همه این افراد مرتبط با شاهین زحمتکش معرفی شده‌اند. او، که با نام «شاهین‌لو» در گروه موسیقی «تی‌ام‌بکس» بوده، در ماه‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی مطالبی علیه حکومت ایران همرسانی می‌کند.

شاهین‌لو در واکنش به بیانیه وزارت اطلاعات گفته: «تمامی این اخبار کذب محض و بخشی از تاکتیک نخ‌نما شده‌ی رژیم برای ایجاد هراس بین مردم و مبارزان داخل در آستانه‌ی سالگرد مهسای عزیز است.»

بیانیه وزارت اطلاعات همچنین از بازداشت دو نفر در استان خوزستان، یک نفر در استان مازندران، دو نفر در استان کرمانشاه و همچنین حمله به یک گروه «خرابکار» در استان سیستان و بلوچستان خبر داده است. وزارت اطلاعات مدعی است یک خواهر و برادر در میان بازداشت‌شدگان هستند که خواهر « با برآورد بودجه لازم در حال فراهم آوردن مقدماتی برای اجرای سناریوی کشتن او در سالگرد وقایع سال گذشته و انتساب قتل فرد معتاد به مأمورین حفظ نظم و امنیت و سپس، انجام تجلیل از وی تحت عنوان «یک مبارز قهرمان» بود».

بیانیه وزارت اطلاعات همچنین با فهرست کردن بمب‌ها و مهمات ادعایی این متهمان می‌گوید «مقطع زمان انتخاب شده برای انجام عملیات در تمامی موارد مکشوفه، مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته است. این به معنای زمینه‌چینی برای باز تولید آشوب است.»

در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی و آغاز اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» فشار امنیتی بر فعالان سیاسی و مدنی و همچنین خانواده‌های قربانیان خشونت حکومت تشدید شده است.

وزارت اطلاعات در این بیانیه نیز مانند بیانیه‌های دیگرش بدون ارائه شواهد و مستندات مطالبی را علیه کشورهای غربی، رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور و برخی گروه‌های سیاسی مطرح کرده و آنها را به حمایت از «تروریسم» متهم کرده است.